Sports
Futbols

LFF parakstījusi līgumu ar jauno izlases galveno treneri0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Futbola federācija (LFF) ir parakstījusi līgumu ar jauno nacionālās izlases galveno treneri, pirmdien preses konferencē teica organizācijas prezidents Kaspars Gorkšs.

Latvijas futbola izlase jau vairākus mēnešus ir bez galvenā trenera, bet jau ilgāku laiku tiek runāts, ka valstsvienības grožus pārņems serbu speciālists Slaviša Stojanovičs. Tiesa, oficiāla trenera izziņošana gaidāma 1.martā, bet iepriekš LFF paziņoja, ka līgums ar speciālistu tiks noslēgts uz trim gadiem.

Nenosaucot speciālista vārdu, Gorkšs pirmdien preses konferencē atklāja, ka līgums ar jauno izlases treneri jau ir parakstīts.

Vēl janvārī 49 gadus vecais Stojanovičs atstāja Bulgārijas futbola kluba Sofijas “Levski” galvenā trenera amatu.

Decembra sākumā no izlases galvenā trenera amata nolēma atkāpties somu speciālists Miksu Pātelainens, bet līdz šim oficiāli jauns komandas stūrmanis vēl nav nozīmēts.

Latvijas futbola izlase jau marta beigās aizvadīs divas pirmās spēlēs 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā, bet nākamie divi mači notiks jūnija sākumā.

Stojanovičs jau pērn pavasarī bija viens no Latvijas izlases kandidātiem. Pie “Levski” stūres viņš strādāja kopš pagājušā gada vasaras.

Stojanovičs trenera karjeru uzsāka jau 1998.gadā, kad trīs gadus vadīja Slovākijas augstākās līgas klubu Bratislavas “Slovan”. Visilgāk treneris nostrādāja Slovēnijas spēcīgākā čempionāta klubā “Domžal”. Šo komandu Stojanovičs vadīja no 2002. līdz 2008.gadam, 2006./2007.gada sezonā aizvedot to līdz Slovēnijas čempiontitulam.

No 2009. līdz 2011.gadam treneris guva pieredzi Apvienoto Arābu Emirātu izlasē, kur viņš bija galvenā trenera asistents. Pēc tam sekoja viens gads Eiropas mērogā spēcīgās Slovēnijas izlases galvenā trenera amatā. Turpinājumā viņš vadīja Serbijas, Beļģijas un Ķīnas komandas, kuras spēlēja savu valstu augstākajās divīzijās. 2014.gadā Stojanovičs aizveda Belgradas “Crvena zvezda” līdz Serbijas čempionu titulam.

Saistītie raksti

Zīmīgi, ka vēl 2017.gadā Stojanovičs paguva vadīt “Riga” klubu, kad tajā vēl savas spēlētāja karjeras norietā vēl bija LFF prezidents Gorkšs.

Latvijas futbola valstsvienība 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā iekļuvusi G grupā ar Polijas, Austrijas, Izraēlas, Slovēnijas un Maķedonijas izlasēm, izvairoties no vairākiem futbola grandiem. Kvalifikācijas turnīrs sāksies martā un noslēgsies novembrī.

LA.lv