×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. aprīlis, 2014
Drukāt

Līdz mēneša beigām var pieteikties konkursā uz videi draudzīga lauksaimnieka titulu

Foto-LETAFoto-LETA

Pasaules Dabas fonda (PDF) pārstāvniecība Latvijā aicina lauksaimniekus pieteikties gadskārtējā konkursā “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā” Latvijas atlasei, aģentūra LETA uzzināja PDF.

Konkursa mērķis ir parādīt labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses piemērus, veicināt zināšanu un informācijas apriti starp Baltijas jūras reģiona valstīm. Tāpat konkursa mērķis ir sniegt pozitīvus, inovatīvus un iedvesmojošus praktiskos piemērus, lai veicinātu iespējami plašu ilgtspējīgas lauksaimniecības prakses izplatību.

Lai pretendētu uz iespēju cīnīties par gada labākā videi draudzīgā lauksaimnieka titulu, ir jāatbilst vairākiem konkursa organizatoru izvirzītajiem kritērijiem. Piemēram, lauksaimniekam jāgūst vismaz 70% ienākumu no lauksaimniecības produkcijas ražošanas un realizācijas. Lauksaimniecībā jābūt realizētai kādai augu barības vielu noplūdes samazināšanas metodēm, tām ir jābūt inovatīvām valstī, kurā konkurss norisinās. Lai piedalītos konkursā, ir jābūt izpildītiem minimālie, likumā noteiktie vides standarti, kā arī lauksaimnieks nedrīkst būt tiesas procesā par jautājumiem, kas saistīti ar vidi, vides aizsardzību, dzīvnieku turēšanu.

Svarīgākais balvas ieguvei ir apzināta augu barības vielu noplūdes samazināšana. Citu labās lauksaimniecības prakses pasākumu īstenošana, piemēram, samazināta augu aizsardzības līdzekļu lietošana, bioloģiskās daudzveidības saglabāšana vai siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, tiks atzīta un pozitīvi novērtēta, tomēr nav prioritārs kritērijs, norāda PDF.

Konkursā katra no Baltijas jūras reģiona valstīm žūrija izvirzīs finālistu, kurš pārstāvēs savu valsti reģionālajā līmenī, kurš pretendēs uz titulu “Gada labākais lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā”, kā arī naudas balvu 10 000 eiro apmērā. Katras valsts finālists saņem savas valsts titulu kā gada labākais lauksaimnieks un 1000 eiro naudas balvu.

Pirmo reizi konkurss notika 2009.gadā astoņās Baltijas jūras reģiona valstīs. Līdz šim tajā neviens no Latvijas nav uzvarējis. Pagājušajā gada laureāts bija Juhans Sargavs no Igaunijas, bet Latvijas finālists bija zemnieku saimniecības “Vilciņi 1” īpašnieks Arnis Burmistris.
Pieteikties Latvijas atlasei var līdz 30.aprīlim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+