×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2014
Drukāt

Liepājā būs skatāma Andra Vītoliņa personālizstāde “Koki, krūmi un dzinēji”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē, Kūrmājas prospektā 16/18, 1. augustā plkst. 16 tiks atklāta Latvijas laikmetīgā gleznotāja, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītāja Andra Vītoliņa personālizstāde “Koki, krūmi un dzinēji”, informē muzejā.

Andris Vītoliņš vislabāk zināms kā priekšmetiskās pasaules portretētājs. Tas būs redzams arī izstādē “Koki, krūmi un dzinēji”. Mākslinieks gleznās iemūžinājis gan Liepājā, gan citviet Kurzemē augošus kokus un krūmus.

Andris Vītoliņš darbos iekļāvis arī sava auto dizaina elementus. Pēc tam, kad automašīna smagi cieta avārijā, mākslinieks nolēma iesaistīties tās atjaunošanā. Darbs prasīja vairākus mēnešus, taču auto, pēc paša mākslinieka domām, kļuvis par simbolu aizgājušajam mehānikas laikmetam.

Personālizstādes atbalstītāji ir Valsts kultūrkapitāla fonds un uzņēmums “Latvijas Balzams”. Izstādes “Koki, krūmi un dzinēji” darbus Andris Vītoliņš veidojis gan sev raksturīgajā akrila, gan reti izmantotajā eļļas tehnikā. Neviens no izstādes darbiem iepriekš Latvijā nav eksponēts, tas ir mākslinieka jaunradīts cikls pēc trīs gadu pauzes.

Personālizstādes apmeklētājiem Andris Vītoliņš sagatavojis īpašu performanci – gaismas, skaņas, krāsas, gaisa un ūdens instalāciju. Tas ir mākslinieka veidots dzīvās glezniecības procesu izzināšanas eksperiments.

Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs asoc. prof. Andris Vītoliņš (1975) ir dzimis liepājnieks. Māksliniekam bijušais vairākas personālizstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs – Dānijā, Zviedrijā, Austrijā, Vācijā, Francijā, Igaunijā, Slovēnijā.

Andra Vītoliņa izstādes Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē būs skatāma no 1. augusta līdz 31. augustam. Ieeja izstādē – bezmaksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+