Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
25. jūlijs, 2014
Drukāt

Liepājā norisināsies starptautiskās Gaisa spēku mācības “Baltic Bikini 2014”

LETALETA

Liepājā no 28.jūlija līdz 1.augustam norisināsies starptautiskās militārās mācības “Baltic Bikini 2014”, kurās piedalīsies vairāk nekā 80 Baltijas valstu karavīru, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Mācības atbalstīs divi Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteri “Mi-17” un Jūras spēku flotiles kuģis “Virsaitis”.

Mācību uzdevums ir trenēt apkalpi pamest ūdenī avarējušu gaisa kuģi un izmantot pieejamo glābšanas aprīkojumu, lai noturētos virs ūdens vismaz vienu stundu – laiku, kurā iespējama meklēšanas un glābšanas helikoptera ierašanās avārijas vietā.

Karavīri trenēs šīs iemaņas gan Jūras spēku mācību centrā, gan Baltijas jūrā pie Liepājas.

AM norāda, ka šīs ir gadskārtējās mācības, kuras kopš 2004.gada rotācijas kārtībā notiek kādā no Baltijas valstīm, un tajās piedalās gaisa kuģu apkalpes – piloti, bortmehāniķi, kā arī glābšanas komandas. No 1999.gada līdz 2003.gadam tās notika Dānijā Baltijas valstu un Dānijas bruņoto spēku sadarbības programmas ietvaros.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (5)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+