×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. februāris, 2014
Drukāt

Liepājā svinēs Emiļa Melngaiļa 140. jubileju

Foto: arhivi.lvFoto: arhivi.lv

Šogad izcilais latviešu komponists, folklorists un diriģents Emilis Melngailis atzīmētu savu 140. dzimšanas dienu, tādēļ viņa vārdā nosauktā Liepājas mūzikas vidusskola organizē virkni pasākumu, liecina informācija portālā liepajaskultura.lv.

Laika posmā no 19. februāra līdz 11. martam sadarbībā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru un Liepājas Bērnu un jaunatnes centru Liepājā dažādās vietās izskanēs trīs koncerti un tiks īstenots konkurss. Tie aptvers visus mūzikas žanrus, kuros savulaik darbojies izcilais komponists.

Koncertcikls “Melngailim 140” tiks atklāts Melngaiļa koncertzālē 19. februārī ar koncertu “Spēlē jel, spēlmani”. Tajā skanēs Emiļa Melngaiļa instrumentālā, simfoniskā un vokālā mūzika. Instrumentālās un vokālās mūzikas atskaņošanā piedalīsies labākie melngaiļskolas audzēkņi, skolotāji un absolvente Laura Teivāne, kura šobrīd mācības turpina J. Vītola Mūzikas akadēmijā. Skolas foajē un bibliotēkā ir iekārtotas izstādes, bet koncerta gaitā būs ieskats komponista dzīves gājumā video formātā. Koncerta scenāriju veido un to vadīs muzikoloģe Aija Engelmane.

Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola arī iekļauta to trīs mūzikas skolu vidū, kam šobrīd tiek vākti ziedojumi speciālā labdarības akcijā. Akcijas rīkotāji ir tirdzniecības parks “Alfa” sadarbībā ar Mūzikas ierakstu gada balvu un Mārtiņa Freimaņa fondu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+