×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Lietuvas tiesa uz trim mēnešiem aptur PBK retranslāciju

LETALETA

Viļņas apriņķa administratīvā tiesa pirmdien uz trim mēnešiem apturēja Baltijas valstīs raidošā “Pirmā Baltijas kanāla” (PBK) retranslāciju Lietuvā.

 

Šis lēmums ir galīgs un nav pārsūdzams.

Kā informēja “Baltijas Mediju alianses” (BMA) preses sekretārs Edžus Vējiņš, BMA komentārus par šo lēmumu sniegs, kad būs ar to iepazinusies un izvērtējusi.

Jau vēstīts, ka 4.oktobrī telekanālā PBK translētajā pārraidē “Cilvēks un likums” tika pausta nicinoša attieksme pret Lietuvas brīvības cīņām un 1991.gada 13.janvāra traģiskajiem notikumiem.

Lietuvas radio un televīzijas komisija (LRTK) piektdien vērsās Viļņas apgabaltiesā ar lūgumu sankcionēt lēmumu uz trim mēnešiem apturēt Krievijā veidoto PBK pārraižu translēšanu.

Komisijas locekļi iepriekš uzsvēra, ka PBK pārraidē “Cilvēks un likums” izskanējusi nepatiesa informācija, kas kurina nacionālās nesaskaņas un apmelo Lietuvas brīvības cīnītājus.

Pārraidē tika apgalvots, ka uzbrukumā neesot bijis neviena upura, kura nāvē būtu vainojama padomju armija, un viss notikušais esot liela Lietuvas varas iestāžu provokācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+