×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Līgatnes dabas taku pūcei dots vārds Aušuks, aļņu dvīņiem – Marģers un Mirga

Foto: Velga VītolaFoto: Velga Vītola

No kreisās uz labo alņu puika Marģers un alņu meitene Mirga.

Līgatnes dabas taku jaunpienācējiem doti vārdi – ausainā pūcīte nosaukta par Aušuku, bet aļņu dvīņi – par Marģeru un Mirgu, informē Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Vārdu izvēle bijusi visai plaša – ieteikti vairāk nekā 200 vārdu, un par piemērotākajiem trim Līgatnes dabas taku jaunpienācējiem konkursa žūrijas komisija vienojās pēc ilgām un vētrainām diskusijām.

Vārdu “Aušuks” ausainajai pūcītei rosinājis dot Ivars Bergmanis. No visiem iesūtītajiem pūcītes vārdu variantiem šis izvēlēts gandrīz vienbalsīgi, jo vārds pūcei ļoti piestāv.

“Viņa ir diezgan liela auša! Līdzīgi papagailim tā kāpelē un lidinās pa koku zariem savā voljerā un, brīnīdamās un vērodama pasauli sev apkārt, groza galvu uz visām pusēm. Turklāt pūcītei līdzīgi kā ūpjiem ir arī “ausis”.  Tāpēc vārdiņš Aušuks piedien arī no šāda viedokļa. Un, visbeidzot, tā kā Aušuks ir nezināma dzimuma, tad vārds der gan pūču puikam, gan pūču meitenei!” skaidro Lange.
 
Ar abu jauno aļņu vārdu izvēli žūrijas komisijai gāja krietni grūtāk. Starp visiem iesūtītajiem vardu variantiem bija diezgan daudz gan labskanīgu, gan alnēnu raksturam atbilstošu. Pēc ilgas apspriešanās izlemts, ka aļņu mātes Mildiņas dvīņu bērniem – aļņu brālītim un māsiņai – būs Lauras Burgmanes ieteiktie vārdi Marģers un Mirga.

“Par labu šiem vārdiem izlēmām tādēļ, ka abu alnēnu mammas vārds arī sākās ar burtu “M”. Pēc senas dzīvnieku vārdu došanas tradīcijas piedienas, ka bērnu vārdi arī sākas ar šo pašu burtu. Tāpat kā mazie alnēni, arī abu vārdiņu skanējums ir ne vien ņiprs un jestrs, bet arī stiprs un pamatīgs!” klāsta Lange.

Līgatnes dabas takas izsaka pateicību visiem, kas piedalījās un ieteica savus vārdu variantus. Līgatnes dabas taku darbinieki sveic Lauru Burgmani un Ivaru Bergmani ar iegūto balvu – Līgatnes dabas taku apmeklējumu kopā ar visu ģimenei un tikšanos ar zvērkopi Velgu Vītolu, lai kopīgi klātienē apsveiktu jaunos vārdu īpašniekus.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.5
Alūksne +14.0
Daugavpils +17.1
Saldus +12.1
Liepāja +8.5
Jelgava +13.1
Ventspils +7.0
Limbaži +8
Madona +14.5
Rēzekne +16.0
Draugiem Facebook Twitter Google+