×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Limbažu domē ZZS gāzīs “Vienotības” mēru Beļaunieku (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Limbažu novada domes priekšsēdētājs Māris Beļaunieks.

Rīt plkst.15 Limbažu novada domes sēdē tiks lemts par priekšsēdētāja Māra Beļaunieka (V) atbrīvošanu no amata, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Mēra nomaiņu ierosinājuši četri no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ievēlētie deputāti, kā arī divi no Vidzemes partijas un divi no Reformu partijas ievēlētie deputāti. Līdz ar to par mēra nomaiņu iestājas astoņi no 15 domes deputātiem.

Uz mēra amatu, visticamāk, kandidēs pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Didzis Zemmers (ZZS).

Zemmers atklāja, ka deputāti viņu uzrunājuši kandidēt uz priekšsēdētāja amatu un viņš to apsverot.

Pašvaldībā aģentūra LETA noskaidroja, ka iemesls, kāpēc sēdē tiks lemts par priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata, ir saistīts ar komunikācijas problēmām.

Pats Beļaunieks ir neziņā par lēmuma iemesliem – tie neesot minēti arī iesniegumā par lēmumu viņu atbrīvot no amata. Viņš pieļauj, ka tos uzzinās rīt sēdes laikā.

Zemmers aģentūrai LETA mēra amata nomaiņu pamatoja ar priekšsēdētāja komunikācijas veidu ar darbiniekiem un viņa vadības stilu. Bieži vien priekšsēdētājs meklē vainīgos lietās, kur to varbūt nevajadzētu darīt, satrauc darbiniekus, un viņi vairs nevēlas pieņemt lēmumus patstāvīgi.

Arī no Reformu partijas ievēlētais deputāts Jānis Remess aģentūrai LETA norādīja, ka nopietnākā problēma ir pašvaldības šī brīža priekšsēdētāja komunikācijā ar pārējiem pašvaldībā strādājošajiem.

Savukārt deputāts Gundars Plešs (nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK), kurš gan nav to partiju pārstāvju vidū, kuri parakstījuši iesniegumu par priekšsēdētāja atstādināšanu, atbalsta priekšsēdētāja nomaiņu. Arī Plešs uzsvēra, ka problēma ir komunikācijā un sadarbībā – bieži vien lēmumi tika pieņemti šaurākā lokā, dominēja vienas pozīcijas viedoklis.

Deputāts sacīja, ka ir lietas, kuras Beļaunieks pašvaldībā mainīja uz pozitīvo pusi, bet ir lietas, kas, tā teikt, piekliboja. Viņš pieļāva, ka varbūt traucējušas kādas rakstura iezīmes, jo augstos amatos ir jābūt komunikabliem, līdzsvarotiem cilvēkiem, neder emocionāli gājieni un nepārdomāti teikumi.

Savukārt partijas “Vienotība” pārstāve Vaira Ābele nesaskata iemeslus priekšsēdētāja atstādināšanai no amata. Viņa grib saprast, kāpēc šāds lēmums tiek skatīts, un cer to noskaidrot rītdienas sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Iemesls ir RAIL Baltic tuvojošais piķis, kas plūdīs pa Limbažu novadu. Vispirms- otkati no projektiem un saskaņojumiem utt.

  2. Vārda brīvība Atbildēt

    Tikko bija intervija par Railbaltica. Dažas stundas vēlāk – neuzticība. Deputāti – lumpeņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+