×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

LNKC ievieš direktora vietnieka kultūrizglītības jautājumos amatu

Ekrānšāviņš no LNKC mājas lapasEkrānšāviņš no LNKC mājas lapas

Tā kā Latvijas Nacionālajam kultūras centram (LNKC) palielinājies deleģēto uzdevumu apmērs kultūrizglītībā, centrā turpmāk būs direktora vietnieka kultūrizglītības jautājumos amats, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

LNKC uz šo amatu izsludinājis atklātu konkursu, liecina sludinājums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pujāte aģentūrai BNS paskaidroja, ka vēsturiski centra kompetence bijusi saistīta ar nemateriālā kultūras mantojuma izpausmēm, tostarp dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanu un attīstību, bet 2011. gadā pēc vairākkārtīgas reorganizācijas LNKC paspārnē nokļuva arī kultūrizglītības joma.

“Līdz šim centrs kultūrizglītības jomā savas kompetences ietvaros galvenokārt veicis metodiskā atbalsta un tālākizglītības funkcijas. 2014. gadā centram palielinājās deleģēto uzdevumu apjoms kultūrizglītībā, tāpēc centram ir nepieciešams stiprināt kapacitāti vadības līmenī,” sacīja LNKC vadītāja, informējot, ka profesionālās kultūrizglītības sistēmu Latvijā patlaban veido vairāk nekā 150 izglītības iestāžu, aptuveni 25 profesionālās vidējās izglītības iestādes un aptuveni 20 augstākās izglītības iestāžu, kas piedāvā dažādu līmeņu izglītības programmas mūzikas, mākslas, dizaina un dejas jomā.

Pretendentiem uz LNKC direktora vietnieka kultūrizglītības jautājumos amatu jāatbilst Valsts civildienesta likuma 7. panta prasībām, jābūt augstākajai akadēmiskajai vai otrā līmeņa profesionālajai izglītībai sociālajās zinātnēs vai mākslā un pedagoģiskajai izglītībai, zināšanām par kultūras un radošās industrijas izglītības politiku un izglītības vadību, kā arī izglītības un kultūrizglītības sistēmu Latvijā.

Tāpat pretendentiem jābūt ne mazāk kā triju gadu profesionālai pieredzei izglītības sistēmā, vismaz divu gadu darba pieredzei iestādes vai struktūrvienības vadītāja amatā, kā arī zināšanām par izglītības iestādes vadības jautājumiem. No pretendentiem arī tiek prasītas labas prasmes darbā ar datoru, vismaz divu svešvalodu prasme, izcila komunikācijas un sadarbības prasme, analītiska domāšana.

Pieteikuma dokumenti – CV, motivācijas vēstule un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas – jāiesniedz personīgi Latvijas Nacionālajā kultūras centrā Pils laukumā 4, Rīgā, LV-1365, vai jānosūta pa e-pastu lnkc@lnkc.gov.lv 15 darbdienu laikā no sludinājuma publicēšanas dienas.

LNKC arī izsludinājis atklātu konkursu uz vakantajiem vecākā referenta ierēdņa un jurista amatiem.

Jau vēstīts, ka no 1. decembra par LNKC direktori apstiprināta līdzšinējā direktora vietniece Signe Pujāte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+