×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. janvāris, 2012
Drukāt

LOSP: gada notikums – lauksaimniecību izprotošs prezidents


Šā gada nozīmīgākais notikums ir fakts, ka par Valsts prezidentu beidzot iecelts lauksaimniecības jautājumus saprotošs cilvēks, uzsver Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP). “Fakts, ka par prezidentu tika ievēlēts Andris Bērziņš, kurš jau agrāk ir pierādījis savu izpratni par lauksaimniecību, ir ļoti nozīmīgs.

 

Savstarpējās sarunas ir pierādījušas, ka prezidents patiešām izprot zemnieku problēmas gan valstiskā, gan Eiropas Savienības līmenī. Tādēļ ceram uz valsts augstākās amatpersonas atbalstu zemniekiem svarīgā tiešmaksājuma lobēšanā Briselē,” Nozare.lv norādīja organizācijas vadītājs Edgars Treibergs. Kā otru svarīgāko notikumu gada griezumā LOSP vērtē Saeimas atlaišanu. “Politiskais rīkojums atlaist Saeimu bija satricinājums visai tautai, ne tikai lauksaimniekiem. Tas bija nepārdomāts lēmums un neko labu lauksaimniekiem nedeva,” uzskata LOSP vadītājs.

Kā nākamā gada galveno prioritāti LOSP definē cīņu par vienlīdzīgākiem tiešmaksājumiem. “2012.gadā lauksaimnieku darbību ietekmēs Eiropas Komisijas paziņojums par tiešmaksājumiem, par kuru izlīdzināšanu šogad jau notikušas neskaitāmas debates, kā arī pat organizēti protesti Baltijas valstīs un Briselē. Nākamā gada laikā Latvijas lobija darbs Briselē ietekmēs šī jautājuma atrisinājumu,” norādīja LOSP vadītājs. Viņš arī sacīja, ka nākamgad turpināsies diskusijas par lauksaimniekiem būtisku tēmu saistībā ar samazinātu pievienotās vērtības nodokli pārtikai, produktu informācijas sniegšanu patērētājiem, produktu izsekojamības nodrošināšanu.

“Lielākais izaicinājums nākamgad būs turpināt strādāt katram savā saimniecībā un rēķināties ar “pārsteigumiem” ne tikai laika apstākļu ziņā, kas var būtiski ietekmēt saimniekošanas rezultativitāti, bet arī ar valsts uzliktiem apgrūtinājumiem nodokļu jautājumu aspektā,” sacīja E. Treibergs

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+