Ekonomika
Bizness

LTRK: Mēbelēm un koka mājām ir potenciāls Ķīnas tirgū0


Arhīva foto.
Arhīva foto.
Arhīva foto.

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kopā ar partneriem no Igaunijas un Somijas uzsākusi Eiropas Savienības līdzfinansētu projektu “LEF Network to China”, lai veicinātu augstas pievienotās vērtības kokmateriālu izstrādājumu eksportu uz Ķīnu, portālu “La.lv” informēja LTRK Sabiedrisko attiecību konsultante Rūta Grikmane.

Projekts tiks realizēts no šī gada līdz pat 2021.gada pavasarim, investējot vairāk nekā vienu miljonu eiro. Tā sadarbības partneri ir LTRK, Latvijas Koka būvniecības klasteris, Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Igaunijas Koka māju asociācija, Satakunta University of Applied Sciences (Somija).

“Pirms projekta uzsākšanas tika identificēta problēma, ka pašreiz koka kā izejmateriāla eksports uz Ķīnu arvien pieaug, taču tā izstrādājumiem ar augstu pievienoto vērtību vēl arvien ir liels attīstības potenciāls. Ņemot vērā šī tirgus specifiku,” saka projekta vadītāja Līga Sičeva, “šis tirgus ir ļoti specifisks ar savām tradīcijām, tādēļ, lai veicinātu eksportu un ilgtermiņa sadarbību, vēlamies palīdzēt uzņēmumiem atrast labākos partnerus.”

“LEF Network to China” mērķis ir trīs gadu laikā, caur fokusētu pieeju, palīdzēt septiņiem uzņēmumiem no Latvijas, septiņiem no Igaunijas un pieciem no Somijas atrast sadarbības partnerus, noslēdzot līgumus un uzsākot eksportu. Lai to panāktu projekta ievaros paredzēts īstenot “Eksporta attīstības programmu”, kurā ir ietverts konkrētā tirgus izpēte, fokusējoties uz nevis visu valsti, bet atsevišķiem reģioniem, izstrādāt mārketinga plānus uzņēmumiem, izveidot mājas lapu kā platformu angļu un ķīniešu valodās ar vismaz 80 uzņēmumu profiliem, kā arī organizēt tirdzniecības misijas un specializētu izstāžu apmeklēšanu, veidojot kopīgus atraktīvus stendus.

“Mēs ticam, ka ne tikai kokam kā izejmateriālam, bet jau gatavām mēbelēm, koka mājām un citiem izstrādājumiem Ķīnas tirgū ir potenciāls, galvenais atrast pareizo pieeju, lai mērķi tiktu sasniegti,” piebilst Sičeva.

Projekts tiek realizēts programmas “Interreg Central Baltic” ietvaros, kā mērķis ir attīstīt reģiona konkurētspējīgu ekonomiku, veicinot jaunu tirgu apgūšanu un eksportu.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2350 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2016.gadā pārsniedza 13,6 miljardus eiro.

Saistītie raksti

LTRK pārstāv savu biedru – uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma – vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) – biedre.

LA.lv