×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

LU profesore: 60% Latvijā esošo trešo valstu pilsoņiem nav darba (10)

Foto - LETAFoto - LETA

No visiem trešo valstu pilsoņiem, kuriem Latvijā ir uzturēšanās atļaujas, 60% nav darba, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesore Brigita Zepa.

Viņa norādīja, ka galvenais iemesls šo cilvēku nespējai atrast darbu, ir nepietiekamās latviešu valodas prasmes.

“Daudzi cenšas apgūt latviešu valodu, apmeklē valodas kursus un ir apmierināti ar to kvalitāti, bet viņu zināšanas joprojām nav tādas, lai šie cilvēki spētu strādāt,” sacīja Zepa.

Tāpat viņa akcentēja, ka viena no problēmām ir latviešu rīcība, pārejot uz saziņu krievu valodā, jūtot, ka sarunu partneris latviski izsakās neveikli.

“Daudzi cilvēki norādījuši, ka šāda vietējo iedzīvotāju rīcība neļauj viņiem pietiekamā līmenī iemācīties valodu,” piebilda Zepa.

Pie šādiem secinājumiem nonākts Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Nacionālais integrācijas centrs” īstenotās kampaņas “Savi cilvēki” ietvaros. Kampaņa sākta marta sākumā, un tās mērķis bija sabiedrībā veidot izpratni par trešo valstu valstspiederīgo devumu Latvijai un viņu vietu valsts ikdienas dzīvē.

Sabiedrības informēšanas kampaņā galvenais akcents likts uz Latvijas sabiedrības iepazīstināšanu ar starpkultūru daudzveidību, lai uzlabotu savstarpējo sapratni starp trešo valstu pilsoņiem un Latvijas sabiedrību, mazinot aizspriedumus un veicināt toleranci pret dažādo. Kampaņas laikā veidotajās aktivitātes tika secināts – Latvijā veiktās aptaujas rāda, ka desmitā daļa aptaujāto iedzīvotāju ir negatīvi noskaņoti pret iebraucējiem.

Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, 2015.gada 1.janvārī Latvijā bija 70 343 trešo valstu pilsoņi. Tieši viņu iekļaušana Latvijas sabiedrībā un Latvijas iedzīvotāju attieksmes maiņa pret šiem cilvēkiem bija galvenais kampaņas vadmotīvs – parādīt, ka viņi patiešām ir savi cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. demagoģiju dzen profesore!? Nezināju, ka viņa tik dulla!?? KAS ir TIE, kas gada laikā iemācās latviešu valodu un runā valsts valodā??? KAS ir tie, kas to negrib paveikt??? Vienīgi NEGRIBĒŠANA ir pie vainas šo ļaužu bezdarbam!!! KĀDOS GRĒKOS TIK MŪS VISUS NEVAINO UN NEVAINOS NĀKOTNĒ !? TRAKUMS!!! NU ESAM VAINĪGI, KA KAUT KĀDI TIPI NEMĀK LATVIEŠU VALODU!?? PAŠIEM ARĪ JĀKUSTINA SMADZENES UN JĀRĪKOJAS!!! KURŠ MUMS KAUT KO PASNIEDZ UZ PAPLĀTES??? Latviešu RĪCĪBA NEVAR būt par iemeslu valodas neprasmei!?? Zepai tas nu būtu jāzina!!! KO VIŅA ATĻAUJAS AR SAVU STULBO RUNĀŠANU!?? Dulla kas dulla!? Kas tik neprasmīgam cilvēkam iedeva PROFESORA grādu???

 2. Чего то не договаривает госпожа профессор. Какие такие граждане третьих стран, сколько и откуда? Может быть беженцы? А может те, кто купил недвижимость и получил ВНЖ? Разница ведь есть. Тому, кто купил недвижимость здесь, работа всё-таки не нужна. А на курсы они могут ходить, чтобы понимать местный персонал, и всё.

  • “Ай-лю-лю потом. Нон, нихт, нет, ни в коем случае!
   Леди, синьора, фрау, мисс, к сожалению, ничего не выйдет… Руссо туристо! Облико морале! Ферштейн? Всё, быс-трень-ко!” Геннадий Петрович Козодоев.

 3. .................... Atbildēt

  precīzāk, vai darbs ir vai nav, nezinam, SAŅEM PABALSTUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! un dzeras, seksojas………piešpļauj piemētā ielas………..mežacūkas labāk, nav jādod pabalsti

 4. Kas ir šie trešo valstu pilsoņi? Atvaļinātie un uzturēšanās atļaujas nopirkušie Krievijas armijas profesionālā dienesta karavīri?

 5. .................... Atbildēt

  vai nu runā latviski vai mežcūciski, tie otru valodu apgūt NAV SPĒJĪGI?????????????? paskati, kas saņem pabalstsus!!!!!!!!!!!!!!!!! krievi………………..

 6. Nu bet 400 000 izbraukušie valsts pilsoņi, kuri Latvijā nevarēja atrast normāli apmaksātu darbu un pārcēlās mūsdienu cilvēka cienīgas dzīves meklējumos uz rietumiem ir nieks salīdzinājumā ar 3 pasaules valstu pilsoņiem, par ko mēs tagad uztraucamies + vēl boršča zupas reklāma TV, taisni riebjas šī liekulība….

 7. kura laika krievua sauc par treāās valsts pilsoņiem??????? Cik zinu pāris ķiniešus, somālie;sus,afroamerikāni, itāli, zviedrus, visi jau gada laikā runā latviski

 8. Tie vēl nav tie īstie Atbildēt

  Afrikāņi protestēs pa savai modei-kā Francijā un ASV!

Draugiem Facebook Twitter Google+