×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

LŽA aicina policiju atjaunot izmeklēšanu lietā par uzbrukumu žurnālistam Jākobsonam

Foto: LETAFoto: LETA

Žurnālists Leonīds Jākobsons.

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Valsts policiju atjaunot pērn 29. decembrī izbeigto kriminālprocesu par uzbrukumu portāla “Kompromat.lv” žurnālistam Leonīdam Jākobsonam.

LŽA paziņojumā medijiem pauž satraukumu par policijas lēmumu izbeigt lietu saistībā ar pirms nepilniem trim gadiem Rīgas centrā notikušo uzbrukumu žurnālistam. LŽA aicina atjaunot izmeklēšanu un atrast vainīgos.

Jau pēc uzbrukuma LŽA aicināja policiju ar vislielāko rūpību izmeklēt pastrādāto vardarbību pret žurnālistu, kā prioritāru izvērtējot versiju, vai uzbrukums saistīts ar žurnālista profesionālo darbību.

Asociācija arī atgādina, ka personām, kuras uzskata, ka viņu godu un cieņu ir aizskāris kāds žurnālists, ir tiesības prasīt gandarījumu likumā noteiktā kārtībā, vēršoties tiesā.

Vienlaikus LŽA aicina arī žurnālistu Jākobsonu atklāt sava portāla un savas darbības finansētājus – tas veicinātu viņa profesionālās darbības caurskatāmību un sabiedrības uzticību sociāli atbildīgas žurnālistikas mērķiem.

Portāls “Ir.lv” vēsta, ka kriminālprocess par uzbrukumu Jākobsonam izbeigts noilguma dēļ.

Inspektore Līga Rancāne lēmumā raksta, ka pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots – 2012.gada 29.martā A.Čaka ielas nama kāpņu telpā žurnālistam uzbruka divas personas, izsmidzināja gāzes baloniņu un sagrieza labo vaigu. Sākotnēji kriminālprocess sākts par huligānismu, kas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu, bet vēlāk, pērnā gada 1.decembrī, tas pārkvalificēts pēc cita Krimināllikuma panta par vieglu miesasbojājumu nodarīšanu.

Pēc nozieguma pārkvalificēšanas, atsaucoties uz 2012.gada likuma redakciju, inspektore Rancāne konstatējusi, ka noilguma termiņš par mazāk smagu noziegumu ir divi gadi un šajā gadījumā šis termiņš ir pagājis, tāpēc policija 29.decembrī kriminālprocesu izbeidza. Šobrīd likums ir grozīts un noilgums mazāk smagu noziegumu lietās ir pieci gadi.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā, kurā nopratināts cietušais, viņa ģimenes locekļi un notikuma brīdī kopā ar Jākobsonu bijušais dēls, kā arī noteikta miesas bojājumu ekspertīze, nav izdevies noskaidrot personas, kuras izdarīja noziegumu pret žurnālistu, lēmumā raksta inspektore Rancāne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+