×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Mācībās Ukrainā piedalīsies pieci Latvijas karavīri (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Pieci Latvijas bruņoto spēku karavīri no 15. līdz 25. septembrim piedalīsies mācībās “Rapid Trident 2014”, kas ceturtdien, 11. septembrī, sāksies Ukrainā, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Ministrijā skaidro, ka brigādes līmeņa mācībās mūsu bruņoto spēku karavīri piedalīsies plānošanas un kontroles procesā dažādu līmeņu štābos, kā arī viens karavīrs tiks piesaistīts kājnieku vada vērtēšanai.

“Rapid Trident 2014” ir apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kurās piedalīsies bruņoto spēku vienības no Bulgārijas, Kanādas, Dānijas, Čehijas, Vācijas, Lielbritānijas, Latvijas, Polijas, Spānijas, Grieķijas, Rumānijas, ASV, Turcijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas.

Mācības tiek organizētas, lai paaugstinātu reģionālo stabilitāti un drošību, stiprinātu partneru sadarbības spējas, vienlaikus pilnveidojot savietojamību starp ASV, Ukrainas un partnervalstu bruņotajiem spēkiem.

Mācības pilnveidos NATO un “Partnerattiecības mieram” dalībvalstu savstarpējo sadarbību un NATO standartu pielietošanu kaujas un miera nodrošināšanas operācijās, paaugstinās daudznacionālā bataljona štāba spēju vadīt plaša spektra operācijas, kā arī attīstīs starptautisku spēju apvienoto spēku veidu mācību plānošanas, koordinācijas, organizācijas un izpildes jomā.

ASV armijas Eiropā (USAREUR) organizētās militārās mācības “Rapid Trident 2014” norisināsies no 11.septembra līdz 28.septembrim Ukrainā, tajās piedalīsies aptuveni 1000 ārvalstu karavīru. Mācību norises vieta atrodas netālu no Ļvovas, Javorivā “Starptautiskajā miera uzturēšanas un drošības centrā” Ukrainas rietumos apmēram 80 kilometrus no Polijas robežas.

Ministru kabinetā 22.jūlijā apstiprināja AM sagatavoto rīkojuma projektu “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopīgajām militārajām mācībām ārvalstīs”, kas paredz Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalību mācībās “Rapid Trident 2014” Ukrainā.

Saskaņā ar likuma “Latvijas Nacionālo bruņoto spēku piedalīšanās starptautiskajās operācijās” 9.panta trešo daļu lēmumu par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību un ārvalstu bruņoto spēku piedalīšanos kopējās militārajās mācībās ārvalstīs, kuras nav Ziemeļatlantijas līguma organizācijas vai Eiropas Savienības dalībvalstis, pieņem Ministru kabinets.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Visus piecus!

Draugiem Facebook Twitter Google+