×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. maijs, 2013
Drukāt

Maija favorīts – kastaņziedi

Foto - Stock.XCHINGFoto - Stock.XCHING

Pirms piecpadsmit gadiem rīdziniece DZINTRA JASOVIČA pārcēlās uz dzīvi laukos. Jūra tuvu, apkārt mežs. Diemžēl jauniegūtos labumus tā īsti izbaudīt nesanāca – jau pirmajā rudenī sākās neizskaidrojamas galvassāpes, sacēlās augsta temperatūra, kas nekādi nebija pazemināma. Kad parādījās kustību koordinācijas un runas traucējumi, beidzot kļuva skaidrs, ka tās ir laikus nediagnosticēta ērču encefalīta un Laimas slimības sekas. Ārsti neslēpa – priekšā invaliditāte.

 

“Visu turpmāko mūžu palikt ķermeņa nevarībā? Tas nenotiks! Dabā šo slimību dabūju, daba arī jālūdz palīgā, lai atveseļotos. Tā nelaime man kļuva par pagriezienu ceļā uz veselību,” stāsta Dzintra. Tagad viņai esot tik daudz enerģijas, ka trīskārt jaunākas meitenes dzīvesspara un izturības ziņā līdzi neturot. To panākusi ar pašas izveidotās zaļās aptiekas palīdzību. Plauktos glabājas uzlējumi, izvilkumi un tējas, bet galvā – zināšanas par augu spēku, ko turpina pārbaudīt un papildināt. Maija īpašā vērtība ir kastaņu ziedi.

 

Dara tā

* Trīslitru burku piepilda ar izplaukušiem zirgkastaņas ziediem, kas rūpīgi atdalīti no ķekara kātiņiem, uzlej degvīnu – tik daudz, lai tas pārklātu ziedus – un trauku blīvi aizvāko. (Protams, var gatavot arī mazāku tilpumu.)

* Burku trīs mēnešus tur saules apspīdētā vietā, laiku pa laikam paskalina.

* Radušos brūngano šķidrumu izfiltrē caur kafijas filtru vai marlīti, salej pudelēs, glabā tumšā un vēsā vietā.

Dzintra apgalvo: šāds novilkums der visdažādāko nobrāzumu un sasitumu gadījumā, jo neļauj brūcei iekaist un sastrutot, kavē hematomas veidošanos, veicina dzīšanu. Ja trauma neliela, pietiek to apmazgāt ar novilkumā samitrinātu vatīti, ja pamatīga – labāk uzlikt kompresi.

Kastaņu ziedu novilkums, kas sa
tur glikozīdus, ir nosacīti indīgs – ja to lieto pārmēru lielā devā. Bet prātīgi izmantojot – labas zāles. Dzintra to lieto arī iekšķīgi. “Trīs mēnešus gadā katru rītu tukšā dūšā dzeru pa pustējkarotei šī rūgtā šķidruma kopā ar pusglāzi avota ūdens. Esmu pārliecinājusies, ka tas uzlabo asins sastāvu, kā arī stiprina asinsvadu sieniņas. Vēl pirms saslimšanas ar encefalītu man bija paaugstināts holesterīna līmenis, bet jau dažas kastaņziedu kūres palīdzēja to normalizēt.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+