×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
29. novembris, 2014
Drukāt

Mazajam Dāvim ārstēšanai diennakts laikā saziedoti 109 897 eiro (6)

Foto - Bērnu slimnīcaFoto - Bērnu slimnīca

Deviņus gadus vecajam puisēnam Dāvim, kuram konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, diennakts laikā saziedoti 109 897 eiro, liecina Bērnu slimnīcas fonda ieraksts oficiālajā tviter kontā.

Kā norādīts, tad tā ir trešā daļa no nepieciešamajiem līdzekļiem, lai varētu glābt Dāvja dzīvību.

Jau ziņots, ka 28.novembrī finanšu ministrs Jānis Reirs (V), veselības ministrs Guntis Belēvičs un labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) rosināja daļu smagi slimajam Dāvim nepieciešamo līdzekļu novirzīt no VAS “Latvijas Valsts meži” (LVM) dividendēm caur labdarības organizāciju “Ziedot.lv”.

Belēvičs pastāstīja, ka kopumā no LVM dividendēm organizācijai “Ziedot.lv” iecerēts novirzīt 600 000 eiro. Dāvja ārstēšanai ASV nepieciešami vairāk nekā 300 000 eiro. Tomēr šim mērķim vispirms tiks tērēta iedzīvotāju saziedotā nauda, bet atlikusī summa tiks rasta no LVM pārskaitītajām dividendēm. Savukārt summa, kas no dividendēm paliks pāri pēc Dāvja izārstēšanas, tiks novirzīta citu līdzīgā situācijā nonākušu personu ārstēšanai.

Veselības ministrs pauda, ka ir apņēmies sadarbībā ar labklājības ministru un finanšu ministru atrast risinājumu, kā pilnveidot normatīvo regulējumu, lai nākotnē valsts apmaksātas operācijas šādos smagos gadījumos varētu veikt ne tikai Eiropas Savienībā, bet arī ārpus tās, kas patlaban nav iespējams.

Kā ziņots, Bērnu slimnīcas ārsti publicējuši aicinājumu palīdzēt deviņus gadus vecajam puisēnam Dāvim, kuram konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem. Dāvja ārstēšana iespējama vienīgi ASV, Filadelfijā, un ārstēšanas veikšanai nepieciešami vairāk nekā 300 000 eiro.

Patlaban LVM finanšu ministra atļaujas saņemšanai ir iesniegusi priekšlikumu ziedot uzņēmuma līdzekļus labdarības organizācijai “Ziedot.lv”. Ministri – Reirs, Belēvičs un Augulis – jau pirmdien, 1.decembrī, ieplānojuši pārrunāt ar “Ziedot.lv” vadītāju Rūtu Dimantu un Bērnu slimnīcas fonda vadītāju Lieni Dambiņu iespēju no šiem līdzekļiem segt daļu no Dāvja ārstēšanai nepieciešamās summas.

Bērnu slimnīcas ārstiem, konsultējoties ar ārzemju kolēģiem, piekrišanu Dāvi ārstēt sniegusi tikai Bērnu slimnīca Filadelfijā. Dāvis ir pirmais pacients, kuram ir nepieciešama ārstēšana ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas ir tik augstas.

Filadelfijas Bērnu klīnika ir iesniegusi Bērnu slimnīcai rēķinu, nosacījumi paredz, ka rēķins jāveic ar priekšapmaksu, summa ir 427 000 dolāru jeb aptuveni 348 000 eiro. Ziedojumus vāc Bērnu slimnīcas fonds un labdarības organizācija “Ziedot.lv”.

“Ziedot.lv” Dāvim iespējams ziedot, zvanot pa tālruni 90006681 un ziedojot 1,42 eiro, vai arī pārskaitot līdzekļus uz Bērnu slimnīcas fonda bankas kontiem ar atzīmi “Dāvim” – AS “SEB banka”: UNLALV2X, konta Nr.LV84UNLA0050012160326, AS “Swedbank”: HABA LV22, konta Nr.LV02HABA0551000377020, norādot fonda rekvizītus: Bērnu slimnīcas fonds, Reģ.nr.LV40008057120, Vienības gatve 45, Rīga, LV1004. Tāpat ziedot iespējams portālā “www.ziedot.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Es novēlu Dāvim lai pēc operācijas viņš justos labi un lai nav nekad jāveic citas operācijas.

  2. Vai tiešām Latvijai neinteresē tās pilsoņi? Āboltiņas kundze, Vai Jums nav žēl šos bērnus un Latvijas sirmgalvjus, kas Jūs šai amatā ievirzīja? Tagad Jūs , kundzīt, cenšaties visu izspiest (ja nav, tad nav, ka tik man), pat Latvijas bērniem neatliek, tiešām esat SARKANĀ BESTIJA! Un visa tā Jūsu komanda!

  3. Palīdzēsim Dāvim,mēs to varam!

  4. Es strādāju onklogijā, un labi zinu kas ir sāpes un ciešanas, gan slimajam gan piederīgajiem. Dāvja gadījuma man ir visai neskaidrie simptomi, kas liecina, ka vai ASV tos spēs izdarīt un garantēt uz nākotni, vai tikai īslaicīgas medīciskas manipulācijas. Neesmu dzirdējis no mūsējiem mediķiem, vai tie var garantēt, ka problēma ar to būs noņemta. Vai šeit nav tikai finansu mainipulācija. Es esmu pārliecināts, ka visi grib dzīvot, bet ir slimības kuras jāpieņemt mierīgi bez omocijām, un ar tām ir jāsamierinās atlikušo dzīves laiku, gan slimiekam gan piederīgajiem. Šeit ir ļoti daudz nezināmā.

  5. cilvēki mīļie noziedojiet katrs kaut vienu telefona zvanu šim bērniņam ,jo vienu eiro un 40 centus jūs nejutīsiet kā lielu iztrūkumu ,bet bērns var zaudēt dzīvību .Visi kopā mēs varam daudz palīdzēt ,jo uz lielu valsts atbalstu mēs nevaram cerēt.Bet uz ko lai cer šis bērns?

  6. Vakar Bez Tabu ziņoja,ka valsts tomēr ZIEDOT LV naudu piešķīrusi.
    pēc tā ka ,mamma zēna teica rakstīs Prezidentam personīgi un mūsu premjerminitrei

Draugiem Facebook Twitter Google+