Sports
Ziemas sports

Melbārža četrinieks izcīna Eiropas čempionāta bronzu 16


Oskara Melbārža četrinieks
Oskara Melbārža četrinieks
foto: REUTERS/LETA

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais četrinieks svētdien Īglsas trasē Austrijā izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas godalgas.

Īglsas trasē notikušajā Eiropas čempionātā, kas paralēli bija arī Pasaules kausa piektais posms, par uzvarētāju kļuva vācieša Johanesa Lohnera ekipāža. Šis Vācijas pilots sestdien uzvarēja kontinenta meistarsacīkstēs arī divnieku konkurencē.

Sudrabu Eiropas čempionātā četriniekiem tikmēr izcīnīja cits vācu pilots Frančesko Frīdrihs, kurš no tautieša atpalika par 0,20 sekundēm. Frīdrihs sestdien izcīnīja zeltu divnieku sacensībās.

Zeltu arī četriniekos Frīdrihs pazaudēja otrajā braucienā, jo pēc pirmā bija līderis, bet pēc tam sekojošajā startā pieļāva pārāk daudz kļūdu, kas Lohneram ļāva viņu apsteigt.

Tikmēr Melbārdis kopā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Helviju Lūsi un Jāni Strengu no uzvarētāja atpalika par 0,40 sekundēm.

Pasaules kausa posma ieskaitē Melbārdim gan ceturtā vieta, jo otro pozīciju izcīnīja kanādietis Džastins Kripss, kurš no pirmās vietas atpalika par 0,15 sekundēm.

Vēl pēc pirmā brauciena Melbārdis kopā ar saviem stūmējiem bija ceturtie Eiropas čempionāta ieskaitē, no bronzas atpaliekot vien par 0,02 sekundēm. Tomēr otro braucienu Latvijas vadošā ekipāža aizvadīja labāk, kas pēc tam ļāva izcīnīt medaļu un izšķirošajā cīņā apsteigt vācieti Niko Valteru.

Savukārt otra Latvijas ekipāža ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Raivi Zīrupu pēc pirmā brauciena bija septītajā vietā, bet Eiropas čempionāta ieskaitē – sestajā. Tas teorētiski ļāva pretendēt arī uz medaļām, tomēr šis kvartets aizvadīja kļūdainu otro braucienu, kas summā neļāva pakāpties augstāk, līdz ar to tika saglabātas pēc pirmā brauciena ieņemtās pozīcijas.

Līdz ar to Ķibermanim Eiropas čempionāta ieskaitē noslēgumā sestā vieta, kamēr Pasaules kausa vērtējumā – septītā.

Zīmīgi, ka pirms diviem gadiem Melbārža pilotētais četrinieks tieši Īglsas trasē kļuva par pasaules čempioniem.

Savukārt pērn Eiropas čempionātā, kas norisinājās Vācijas trasē Vinterbergā, Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni izcīnīja bronzas medaļas divnieku sacensībās.

Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijas bobslejisti Eiropas čempionātos divnieku sacensībās pie godalgām tikuši divas reizes, jo Melbārdis un Daumants Dreiškens 2015.gadā tika pie sudraba. Pirms tam Latvijai bija vairākas medaļas padomju gados. Vairāk godalgu Latvijai ir četriniekos, pēdējo no tām vēl pagājušā gada sākumā izcīnot Melbārdim, kurš ar stūmējiem tika pie bronzas.

Sezonas pirmajās četrinieku sacensībās Melbārdis bija uzreiz aiz labāko trijnieka, bet pēc tam nākamajos posmos cīņā par medaļām nav iesaistījies, kamēr Ķibermanis iepriekšējā etapā Vinterbergā bija piektais.

Sestdien notikušajās divnieku sacensībās Latvija gan palika bez kontinenta medaļām. Pasaules kausa un Eiropas čempionāta ieskaitē uzvaru izcīnīja vācietis Frančesko Frīdrihs, kamēr Ķibermanis un Melbārdis kontinenta meistarsacīkstēs palika uzreiz aiz goda pjedestāla.

Pasaules kausa posma ieskaitē Ķibermanim ar stūmēju Matīsu Mikni astotā vieta, kamēr Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu bija devītie.

Saistītie raksti

Tikmēr ļoti neveiksmīgas sacensības izvērtās trešajam pilotam Uģim Žaļimam ar Dāvi Spriņģi, kuri pieļāva rupju kļūdu pirmā brauciena startā, paliekot pirmspēdējā 25.vietā un netiekot pie iespējas startēt otrajā braucienā.

Šī neveiksme teju dzēsusi Žaļima cerības tikt uz 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, jo viņš cīnās par Latvijas trešās ceļazīmes izcīnīšanu ar Kanādas un ASV trešajām ekipāžām.

LA.lv