×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

Mēnesis britu izcilībā

Foto - LETAFoto - LETA

Lielbritānijas vēstniece Latvijā Sāra Kaulija

Novembrī Rīgā notiks Britu mēnesis, kura laikā katru nedēļu interesenti varēs iepazīt jomas, kurās Lielbritānija lepojas ar izcilību. Paredzēti vairāk nekā 15 dažādi pasākumi.

“Pagājušogad ap šo laiku mēs rīkojām Britu nedēļu, kas bija ļoti veiksmīga, un pārliecinājāmies, ka varam uzrunāt vēl vairāk cilvēku, tādēļ šogad mūsu ambīcijas ir pieaugušas un izšķīrāmies rīkot Britu mēnesi,” žurnālistus informēja Apvienotās Karalistes vēstniece Latvijā Sāra Kaulija.

Katra nedēļa novembrī būs veltīta tematikai, kurā Lielbritānija izceļas ar lielisku sniegumu. Pirmā nedēļa būs veltīta kultūrai un izglītībai, otrā – modei un iepirkšanās lietām, trešā – ēdieniem un dzērieniem, bet pēdējā novembra nedēļa – biznesam. “Izglītībā mums pasaulē ir izcila reputācija. Cilvēki no Latvijas un citur pasaulē izvēlas studēt Lielbritānijas augstskolās. Piemēram, sešas Apvienotās Karalistes universitātes ir starp 20 labākajām pasaules universitātēm, bet četras ietilpst labāko desmitniekā – tās ir Kembridžas un Oksfordas universitātes, kā arī Londonas Impērijas koledža, Londonas Universitātes koledža,” akcentēja vēstniece. 5. novembrī ES mājā notiks seminārs par studiju iespējām Lielbritānijā. 6. novembrī Kongresu namā notiks britu stāvizrāžu komedianta Dilana Morana izrāde, bet 7. novembrī interesenti RISEBA augstskolā varēs izbaudīt senu britu tradīciju – Gaja Foksa vakaru, kas kļuvis par spožu un karnevāla stilā ieturētu tradīciju Lielbritānijā.

Pirmajā Britu mēneša nedēļā pirmizrādi Latvijā piedzīvos superaģenta Džeimsa Bonda sāgas jaunākā filma “Spektrs”. Dažādās Latvijas skolās un citur tiks izrādītas Britu Filmu un televīzijas mākslas akadēmijas godalgotās īsfilmas. Otrajā novembra nedēļā patērētājus iepriecinās atlaides britu modes zīmolu veikalos. Trešajā nedēļā būs pieejami īpaši britu ēdienu piedāvājumi Rīgas restorānos, kur būs iespējams nobaudīt gan tradicionālos “Fish&Chips” – fritētus kartupeļus ar zivīm, rostbifu, kā arī citus britu virtuves šedevrus.

Britu mēneša noslēdzošajā nedēļā, kura būs veltīta uzņēmējdarbībai, Latvijā viesosies 20 britu eksportētāji, kuri pārstāv pārtikas un IT pakalpojumu nozares.

Vairāk par Britu mēnesi var uzzināt interneta vietnēs www.britishmonth.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+