Latvijā
Izglītība

Jādomā, ko runā! Kā pedagogi vērtē Šuplinskas darbību?1


Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska
Foto: Karīna Miezāja

Anita Vanaga, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas skolotāja, Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja: “Vēl īsti nevar spriest. Ministrei pārmet komunikācijas problēmas, bet gribu teikt, ka, ja izskan kāda nekorekta informācija, tā ne vienmēr ir ministres vaina. Piemēram, asociācijā satraucāmies par to, ka ministre gribot likvidēt Latviešu valodas aģentūru. Pēc tam izrādījās, ka tāds nemaz nav bijis ministres nodoms, jo žurnālisti viņas teikto nebija atspoguļojuši pilnībā.

Vienīgi vēlētos, lai būtu lielāka skaidrība, kā tieši skolās tiks ieviests jaunais izglītības saturs, kā tas mainīs skolotāju darba slodzes aprēķināšanu un līdz ar to arī atalgojumu.

Ministrei jāgādā, lai šī skaidrība rastos.”

 

Maira Laure, Kalsnavas pamatskolas vēstures skolotāja: “Mērķi jau ministrei droši vien augsti, bet kaut kā nesokas tas darbs. Kā var teikt par skolotājiem, ka tā ir nedisciplinēta tauta? Pat ja ministre tā domā, varēja to paturēt pie sevis. Tad, kad ministre teica, ka varbūt jāpārskata bērnudārzu audzinātāju slodze, nodomāju, ka viņa ir ļoti tālu no izpratnes par to, kā ir strādāt ar bērniem.

Tāda sajūta, ka ministre ir nevis ar mums, bet pret mums.

Jābeidz runāt par to, ka jāpārskata skolu finansēšanas modelis “Nauda seko skolēnam”, bet reāli tas arī jāpārskata. Nav godīgi, ka mazajās skolās par to pašu darbu saņemam daudz mazāk!”

 

Jānis Arājs, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas vēstures skolotājs: “No vienas puses, negribētos mesties ministrei virsū ar kritiku, bet, no otras puses: šķiet, ka tagad nozarei ir vājākais ministrs vismaz pēdējo desmit gadu laikā.

Ministrei ir izteiktas komunikācijas problēmas.
Saistītie raksti

Kāpēc vajadzēja teikt, ka bērnudārzos strādājošajiem pedagogiem vajag zemākas prasmes nekā citiem vai skolotājiem pārmest disciplīnas trūkumu? Nevarētu teikt, ka pats jūtos aizskarts, – ministres izteikumus neuztveru personiski.

Man nepatīk arī attieksme pret pedagogu algu kāpuma grafiku. Ja šis grafiks ir valdībā apstiprināts, tad tas jāpilda, nevis jāsaka, ka algas kāps tikai tad, ja būs sakārtots skolu tīkls, jo ne jau pedagogi atbildīgi par tā kārtošanu.”

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Katra vēlētāja balss Saeimas vēlēšanās valstij turpmāk izmaksās sešas reizes dārgāk
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pašvaldībām būs jāpiedalās skolēnu brīvpusdienu finansēšanā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Opozīcija pamet sēžu zāli
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Strēlnieks un Dikaioulaku atzīti par Latvijas gada basketbolistiem
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV apšaude vidusskolā Losandželosas apkaimē
24 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Lielveikala darbinieks Emīls izglābj kolēģei dzīvību
18 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Gaidāms silts un lielākoties sauss laiks: sinoptiķi prognozē laiku 7 dienām
5 stundas