×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. janvāris, 2016
Drukāt

Migrācija ir daudz draudošāka problēma, nekā iepriekš uzskatīts (15)

Foto - LETAFoto - LETA

“Eiropas nācijas strauji noveco un sāk izmirt. Vienlaikus Āzijas un Āfrikas valstīs vērojams līdz pat sešas reizes straujāks iedzīvotāju pieaugums nekā Eiropā, ko pavada militāras un ekoloģiskas katastrofas. Šo apstākļu kopumu lieliski izmanto migrantu kontrabandas darboņi, un tas apliecina – migrācija globāli ir daudz draudošāka problēma, nekā savās publiskajās diskusijās iepriekš esam apjautuši,” uzsver Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis.

Komisijas deputāti ziemas sesijas pirmajā sēdē trešdien, 13.janvārī, atskatījās uz vairākām starptautiskām konferencēm, kurās diskutēts par migrāciju un bēgļu krīzi Eiropā. Tajās pētnieki pauduši virkni satraucošu secinājumu, tostarp faktu, ka nelegālās migrācijas organizēšana nes lielāku peļņu nekā narkotiku tirdzniecība. Tāpat izpētīts, ka vieta patvēruma meklētāju laivā maksā divus līdz desmit tūkstošus dolāru, no kuriem 55 procentus saņem nelegālās migrācijas organizētāji, informē komisijas priekšsēdētājs.

Latkovskis sēdē pauda pārliecību, ka bēgļu krīze prasa vienotu risinājumu no Eiropas un visas pasaules, un vienlaikus uzsvēra – Latvijas līmenī mums neko labu nedos galējo viedokļu pretnostatījums. “Tas beigsies ar to, ka migrantu Latvijā būs pārlieku daudz un mums būs jāpiedzīvo nekontrolējamas destruktīvas izpausmes no viņu puses. Šādā gadījumā, proti, ja Latvijas politiķi nesadarbosies un tauta nespēs vienoties, par integrāciju vispār nav vērts runāt.”

“Savukārt veiksmīgas sadarbības gadījumā mēs uzņemsim tik daudz patvēruma meklētāju, cik varam kvalitatīvi noturēt uzmanības centrā. Un te mums Eiropai jāpasaka – nebūs nekādas kvotas, jo mēs varam tik, cik mēs varam,” saka komisijas priekšsēdētājs.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija arī turpmāk uzmanību veltīs migrācijas un bēgļu krīzes Eiropā jautājumam. Komisija jau tuvākajā laikā plānojusi tikties ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, lai pārrunātu premjeres izteikumus par to, ka līdzšinējā patvēruma meklētāju politika būs jāpārskat

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Bēgļu plūsmai jāturas pretim visiem spēkiem. Tie, kuri šai jautājumā ir liberāli, ir kaitnieki.

 2. Latviju - latviešiem! Atbildēt

  Fui, NA un Latkovski! Jau tagad Latvijā ir pārlieku daudz migrantu, okupantu, kolonistu un okupantu-kolonistu pēcteču. Tādi latkovski neko nav darījuši, lai notiktu deokupācija un dekolonizācija. Tikmēr latvieši bēg prom no Latvijas krieviskās vides uz ārzemēm; joprojām daudzos darbos latviešiem prasa obligātas krievu valodas zināšanas, lai gan darbs saistīts ar t.s. vietējām Gaļām un Vaņām.
  700 “bēgļi” ir sīkums salīdzinot ar ~400 000 latviski principā nerunājošo okupantu un kolonistu.

 3. Auseklīšu veterānam pēkši pielecis, ka “migrācija ir daudz…..”? Nelaid muļķi, Ilmār!

 4. Demagoģija darbojas pilnā sparā.It kā latvieši televīzijas ekrāna kaut ko buldure par aizdzīto latviešu aizstāšanu ar austrumu bēgļiem,citādi nebūšot kas maksa mega pensijas.Cita patriote prāto ka no šiem.bēgļiem iznākšot krietni patrioti.Neviena DP neuztraucas par šādu pretvalstisku darbību.Melu laboratorijā atmazga okupantu lielakos dienderus,ne vārda nebilstot par okupācijas atbalstītaju smago noziegumu pret valsti.Absolūta demagoģija un krimināli sodama okupācijas seku noniecinašana!

 5. Varbut šo problēmu neuzsākt – kuri aicināja, lai aicina un kas mums…

 6. Cik gan negudras ir mūsu vadošās “gudrās”galvas! To,kas var sekot, šīm jauno vīriešu masām ieplūstot Eiropā,domājošie saprata jau pie pirmajiem tūkstošiem.Taču tie,kas iepīkstējās,tika bargi apsaukti,un tiem tika piekārtas apvainojošas birkas(fašisti,genocīda atbalstītāji un taml.) Tagad nu arī viņi it kā esot sākuši domāt savādāk. Tikai man nez kāpēc liekas,ka melo.Gan jau, ja ne zināja,tad vismaz nojauta,ka “bēgļi” ir konkrēts apdraudējums. Tikai nebija jau vaļas kaut ko darīt lietas labā -bija jāplāno savu maciņu un kabatiņu piepildījums Valsts intereses- otršķirīga lieta.Domāšot tagad,kad vilciens jau aizgājis.

  • Redz kā! Arī Ojārs domā tāpat kā es.Un mans komentārs nebūt nav ne nošpikots,ne inspirēts no Djāra.Vai tas varētu nozīmēt,ka ne tikai mēs divi domājam līdzīgi? Žēl tikai,ka mūs nelasa tie,kuriem spēks un vara.

 7. Kādus idiņus gan mēs savēlam Saeimā!Tālāk par savu degungalu un savu kabatu ne redz, ne domā. Tas kas tautai jau sen skaidrs, par to deputātu kungi tikai tagad sāk domāt. Vajadzēja citās zemēs notikt murgiem, lai sāktu kustēties mūsu deputātu pelēkās šūniņas un tad arī vēl ne pareizajā virzienā. Mūsu valdība solīja, ka neļaus migrantiem veidot savus rokdarbnieku pulciņus un tāpēc izkliedēs pa visu Latviju, bet šie pieprasa dzīvokļus Rīgā un Jūrmalā. Varbūt prezidenta rezidenci atdot tiem švabrakiem? Un kā tas izskatīsies ka ANO kratīs ar pirkstu un prasīs kur cilvēktiesības bēgļiem? Kāpēc viņiem jādzīvo Balvos?

 8. tie pieprasot dzīvokļus ŗigā vai jūrmalā!? Tālāk jau vairs nav kur…

 9. vajadzētu saprast mums ar krieviem ir kopējs ienaidnieks – “jaukie bēgļi’, pienāks laiks ka mēs būsim pateicīgi ka krievi vēl ir palikuši šeit

 10. Nespējam Krieviju “integrēt”Latvijā,tagad tukšmuldoņas pļerkst par strauji augošās un karojošās musulmaņu pasaules “ibtegrāciju”.Kā man apnikusi tā “tukšo ķiveru”pļāpāšana!!!

 11. Un kā ar pēckara migrantiem? Vai tie vairs neskaitās?! To te kādi pārsimt tūkstoši! Arī neintegrējas!

 12. Kārtējā apvārdošana. -Kategoriski pret papildus imigrantiem. Tas ir pret Satversmi, bez referenduma, uzņemt imigrantus, kuri pat atsakas īdetificēties, neuzņemas stingras saistības ievērot vietējās parašas. ES vadībai nenodrošinot stingras robežas nav tiesību pat iepīkstēties par kvotām. // Kalergi stated in no uncertain terms that you must cross the peoples of Europe with Asian races and color, to create a multiethnic flock without quality and easily controllable by the ruling. Cilvēki bnūsim modri! -/ Every two years, Europeans who excelled in pursuing Kalergi’s criminal plan are awarded the prize, among whom are the likes of [German Chancellor] Angela Merkel and Herman Van Rompuy [former Prime Minister of Belgium and the first President of the European Council].

Draugiem Facebook Twitter Google+