×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Mirušais “Lauberes” jaunietis izgājis no bērnu nama svētdienas naktī, audzinātāja nevarēja sazvanīt (9)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

17 gadus vecais bērnu nama “Laubere” iemītnieks, kurš pirmdien atrasts miris, svētdien naktī izgājis no bērnu nama un nav bijis mājās, aģentūrai BNS pastāstījis bērnu nama direktors Mārtiņš Leja.

Audzinātāja viņu meklējusi un zvanījusi, taču viņš nav atbildējis. No rīta tika uzsākta jaunieša meklēšana, tā kā viņš nebija ieradies arī darbā. Puisim drīz būtu palikuši 18 gadi. Vasarā viņš strādājis celtniecībā.

Jaunietis tika atrasts apmēram puskilometra attālumā no bērnu nama. Kā ziņo LETA, puisis atrasts kādā pamestā ēkā.

Uz jautājumu, vai puisim bijušas kādas nopietnas veselības problēmas, Leja atbildēja noliedzoši.

Bērnu namā pirmdien ieradusies policija un uzklausījusi visus iesaistītos. Leja teica, ka bērnu namu apmeklēs arī psihologs, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu gan bērniem, gan audzinātājiem. “Galvenais ir emocionāli tikt tam pāri,” minēja Leja.

Kas varētu būt izraisījis traģēdiju, Lejam bija grūti teikt.

Ogres novada sociālā dienesta vadītājas vietniece Ilona Reinholde aģentūrai BNS pastāstīja, ka dienests sniegs psiholoģisko palīdzību pārējiem bērniem, kā arī pārrunās un analizēs šo gadījumu kopā ar bērnunama darbiniekiem.

Bēru namā “Laubere” mitinās audzēkņi no divu līdz 20 gadu vecumam. Atbilstoši bērnu nama interneta mājaslapā paustajai informācijai, pašreiz tajā dzīvo 10 bērni no Ogres novada, pieci no Lielvārdes novada, pa diviem no Ikšķiles un Ķeguma novadiem, kā arī pa vienam no Dagdas un Liepājas novadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. izskatās, ka tie kritizētāji ir tie paši GRŪTIE Lauberes bērnu nama iemītnieki.

 2. cik Latvijā daudz bērnu namu direktoru !!!

  Nu netiek viņi pie šprices, tāpēc apmierinās ap*iršot esošo…

  Diez, cik tiem spamotājiem ir to gadiņu ?
  Laikam jau vēl turās omei brunčos un no aizmugures “varonīgi” rāda mēli?

 3. Dīvaina kārtība.Visu nakti un no rīta nav uz vietas,bet trauksmi nesaceļ.Esmu pabijis dažādu skolu un armijas kopmītnēs,bet lai bez trauksmes sacelšanas kāds nemanīts naktī varētu izpalikt negadījas piedzīvot,bet šajā gadījumā vēl speckontigents.Vienkārši ieredņu truluma dēļ bērni ģībst,iet bojā.

 4. Amatpersonu kārtējā nolaidība… tas bija tikai laika jautājums… nevarēja taču mūžīgi turpināties tas bardaks kas notiek Lauberes bērnu namā un pagasta pārvaldē. Skumji, ka ir jānotiek traģēdijai, lai kāds beidzot sāktu strādāt un kaut ko darīt lietas labā. Diemžēl, Latvijā savādāk nenotiek… nožēlojami.
  Lauberes bērnu nama vadībai, personālam, sociālajam dienestam un pagastvecim BEIDZOT ir jāatbild par savu nolaidību un vienaldzību.
  Arī “apzinīgajām” vienīgā Lauberes veikala darbiniecēm būtu jāsaņem sods, par to, ka bez sirdsapziņas pārmetumiem bērnu nama bērniem (un ne tikai) tirgo gan cigaretes, gan grādīgos dzērienus.
  Visvairāk pārsteidz, ka bērnu nama bērni klaiņo apkārt, diedelē cigaretes, lieto spirtotos dzērienus personāla acu priekšā, taču audzinātājas, auklītes izliekas to neredzam. Kā zināms, tad Lauberes bērnu namā personāls praktiski sastāv no vietējiem centra iedzīvotājiem, kuri ikdienā ļoti labi redz, kas notiek, taču neiesaistās, jo baidās zaudēt darbu. Nožēlojami…

 5. Tā ir nolaidība no bērnunama puses.
  2012.gadā jūlijā ziņoja: Norādot uz ilgstošu un sistemātisku bērnu tiesību neievērošanu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija informēja sabiedrību par savu prasību slēgt “Lauberes” bērnu namu,
  2014.gadā bērnunamam ir jauns direktors Mārtiņš Leja.
  2015.gada 27.jūlijā pirmdien bērnu namā ieradusies policija un uzklausījusi visus iesaistītos.
  Direktors Leja teica, ka bērnu namu apmeklēs arī psihologs, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu gan bērniem, gan audzinātājiem. “Galvenais ir emocionāli tikt tam pāri,” minēja Leja.
  Kas varētu būt izraisījis traģēdiju, Lejam bija grūti teikt.
  Bet bērnunamā ir knapi 20 bērni!
  Un vēl netiek galā?
  Nožēlojami!

 6. Vai tas ir kāds bordelis,ka naktī var nākt un iet?Kādam dežurantam(..tei)taču ir JĀBŪT!!!Tam cilvēkam arī jāatbild,protams jaunieti neatgriezīs,bet atbildība kādam jānes.Kauns par iepriekšējiem dažiem komentāriem.Žēl.

 7. 1) Bērnunamus ar audzēkņiem un visām mamzelēm un veciem kraķiem, kuuā darba pienākumos ietilpst uzraudzīt bērnus, uzturam par SAVIEM nodokļiem!
  2) Kā tas varēja būt, ka bērnunamā NEVIENS neuztraucās, kad puisi NAV naktī savā gultā?
  Kas bija tā GOVE, kas spēja tikai “zvanīt pa telefonu”, bet bija par STULBU, lai izsauktu policiju par 17-gadīgā jaunekļa pazušanu?
  3) Brīnumainā kārtā mūjābeļi atčoknījās tikai no rīta, ka puisis NAV nākšnojis bērnunamā un vēl “naz aizgājis uz darbu”- tāpēc, ka no darba vieta zvanīja…
  4) Un kā ar bērnu sex izmantošanu? Tonakt bijā pārāk aizrāvušies, ja jūsu atbildībā nodotais bērns nebija naktī savā gultā, a?

 8. Nu,un tad?Varbūt arī ir labi,ka nevarēja sazvanīt!

Draugiem Facebook Twitter Google+