Sports

Mūsējie sestdien: fokusā Ikauniece-Admidiņa, vieglatlēti turpina nākt uz lielās skatuves, Upelnieks vēl šauj 16

Reuters/Scanpix

Viena no Latvijas delegācijas lielākajām cerībām Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa šodien aizvada noslēdzošās trīs disciplīnas.
Ikauniece-Admidiņa sacensības šodien sāks plkst.17.45 pēc Latvijas laika, kad notiks tāllēkšanas sacensības. Savukārt noslēdzošās divas disciplīnas norisināsies vakara sesijā, kas pēc Latvijas laika būs naktī uz svētdienu. Vispirms plkst.2 tiks sāktas sacensības šķēpmešanā, bet pēc tam plkst.4.45 būs 800 metru skrējiens.
Pēc pirmajām četrām disciplīnām Ikauniece-Admidiņa ar iekrātiem 3782 punktiem ieņem devīto vietu. Tikmēr līdere ar 4057 punktiem ir titulētā Džesika Enisa-Hila no Lielbritānijas.

Tikmēr plkst.17 priekšsacīkstes 400 metru skrējienā aizvada Latvijas sportiste Gunta Latiševa-Čudare. Kopumā notiks astoņi skrējieni, bet katra skrējiena divas ātrākās atlētes, kā arī astoņu labāko rezultātu īpašnieces sasniegs pusfinālu.
Latiševa-Čudare Olimpiādei kvalificējās pērn decembrī, kad Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) 17 disciplīnās pazemināja olimpiskos normatīvus. Latviešu skrējēja šogad nav startējusi daudz, jo vēlējās labāko formu sasniegt tieši uz olimpiskajām spēlēm, tomēr viņa ir ļoti apmierināta ar jūlijā aizvadīto Eiropas čempionātu, kurā gan priekšsacīkstēs, gan pusfinālā sasniedza sezonas labāko rezultātu, noslēgumā ierindojoties 20.vietā 31 dalībnieces vidū.

Savukārt naktī uz svētdienu plkst.2.20 pēc Latvijas laika kvalifikācijas sacensības uzsāks kārtslēcēji Mareks Ārents un Pauls Pujāts.
Lai automātiski kvalificētos finālam, nepieciešams pārvarēt 5,75 metru latiņu, bet, ja tas netiks izdarīts, tajās iekļūs 12 labāko rezultātu īpašnieki. Fināls norisināsies pirmdien.
Pašlaik 30 gadus vecais Ārents Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu izpildīja jūnija sākumā Čehijas pilsētā Jablonecā, kad pieveica 5,70 metru augstumā novietotu latiņu un uzstādīja jaunu personisko rekordu. Viņam šīs būs otrās olimpiskās spēles. Pirms četriem gadiem Londonā Ārents lēca 5,35 metru augstumā, ar šādu rezultātu finālam nekvalificējoties un ieņemot 22.pozīciju.
Tikmēr pašlaik 25 gadus vecais Pujāts olimpisko spēļu normatīvu izpildīja februāra beigās, sacensībās ASV pārlecot 5,70 metru augstumu un par desmit centimetriem pārspējot personisko rekordu.

Saistītie raksti

Kvalifikācijas sacensību otro dienu šodien aizvada Latvijas šāvējs Dainis Upelnieks, kurš sacenšas stenda šaušanā. Upelniekam sacensības sāksies plkst.15.30 pēc Latvijas laika.
Upelnieks apaļā stenda sacensībās piektdien sašāva 70 no 75 mērķiem, kas pēc kvalifikācijas pirmās dienas dod 15.vietu starp 32 sportistiem. Šodien notiks vēl divas kvalifikācijas sesijas, labākajiem sešiem šāvējiem sasniedzot pusfinālu. No sešinieka latvietis atpaliek par trim punktiem.
Upelnieks olimpisko ceļazīmi saņēma vien dienā, kad oficiāli tika paziņots Latvijas delegācijas sastāvs, tomēr vēlāk viņš aģentūrai LETA atklāja, ka diezgan drošs par braukšanu bijis jau kopš aprīļa. Sportists Olimpiādes norises vietā ieradās kā viens no pirmajiem Latvijas sportistiem, cenšoties maksimāli izmantot treniņu iespējas sacensību norises šautuvē.

Vēl šodien plkst.16 pēc Latvijas laika C finālu akadēmiskajā airēšanā aizvadīs Īriju pārstāvošā latviete Sanita Pušpure, kura mēģinās šajās olimpiskajās spēlēs izcīnīt 13.vietu.

Olimpiskajās spēlēs kopumā tiks sadalīts 21 medaļu komplekts – vieglatlētikā, treka riteņbraukšanā, paukošanā, lēkšanā uz batuta, akadēmiskajā airēšanā, šaušanā, peldēšanā, tenisā un svarcelšanā.

LA.lv