Sports
Ziemas sports

Mūsējie trešdien. Debitē Latvijas komandas jaunākā dalībniece0

ITAR-TASS/Scanpix

Phjončhanas olimpisko spēļu 12.dienā trešdien no Latvijas startē tikai daiļslidotāja Diāna Ņikitina, cenšoties uzrādīt augstvērtīgu rezultātu.

Daiļslidošanā dāmām īsā programma sāksies plkst.3 pēc Latvijas laika. Sacensības tiešraidē translēs kanāls “Eurosport 1”.

Ņikitinas savu priekšnesumu rādīs kā ceturtā, to izpildot britu dziedātājas Seidas skaņdarba “Soldier Of Love” pavadībā.
Īsajā programmā piedalīsies 30 daiļslidotājas, piektdien gaidāmajai izvēles programmai kvalificējoties 24 sportistēm.

Pašlaik 17 gadus vecās Ņikitinas personīgais rekords oficiālās sacensībās īsajā programmā ir 58,81 punkts, ko viņa sasniedza pirms diviem gadiem Jaunatnes ziemas olimpisko spēlēs Lillehammerē.

Iepriekšējā sezona Ņikitinai potītes traumas dēļ nebija izdevusies, bet šosezon viņa debitējusi pieaugušo konkurencē, turklāt darījusi to veiksmīgi, kas viņai ļāva iegūt ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm. Ceļazīmi pērn ar pasaules čempionātā izcīnītu 22.vietu gan nodrošināja cita Latvijas daiļslidotāja Angelina Kučvaļska, tomēr šosezon krietni sekmīgāk klājies Ņikitinai, tāpēc pie iespējas debitēt Olimpiādē tika tieši viņa.

Pieaugušo sacensībās Ņikitina debitēja septembrī, kad Slovākijā izcīnīja desmito vietu Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) Izaicinājuma sērijas sacensībās, bet oktobrī viņa izcīnīja uzvaru savās otrajās sacensībās starp pieaugušajiem, būdama labākā Horvātijā notikušajās sacīkstēs “Zelta lācis” (“Golden Bear”). Decembrī viņa pieticīgā konkurencē kļuva arī par Latvijas čempioni.

Janvāra vidū notikušajā Eiropas čempionātā viņa ar nepārliecinoši izpildītu īso programmu netika pie iespējas sestdien demonstrēt savu izvēles priekšnesumu, meistarsacīkstes noslēdzot 36.pozīcijā.

Viņas treneris ir slavenais šveicietis Stefans Lambjēls, kurš jau skolo Latvijas vadošo daiļslidotāju Denisu Vasiļjevu.
Latvija Ziemas olimpiskajās spēlēs daiļslidošanā startē pirmoreiz kopš 1994.gada.

Saistītie raksti

Trešdien tiks sadalīti septiņi medaļu komplekti. Agri no rīta pēc Latvijas laika par medaļām cīnīsies kalnu slēpotājas nobraucienā, kā arī notiks izšķirošās cīņas par godalgām slēpošanas krosā vīriem. Pēcpusdienā par medaļām cīnīsies distanču slēpotāji un slēpotājas komandu sprintā, bet ātrslidošanā kungi un dāmas spēkosies komandu iedzīšanas sacensībās. Tāpat par medaļām cīnīsies bobslejistes.

Pirmās medaļnieces kļūs zināmas arī sieviešu hokeja turnīrā, bronzas finālā tiekoties Somijai un Olimpiskajām sportistēm no Krievijas.

LA.lv