×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
31. marts, 2017
Drukāt

Atis Klimovičs: Mūsu “augšas” Ukrainas mācību tā arī nav sapratušas (28)

Foto-LETAFoto-LETA

Ukrainas laikraksta “Deņ” fotogrāfs Ruslans Kaņuka izteicies, ka “sajutis patiesu lepnumu par savu valsti, redzot brīvprātīgo rindas kara komisariātos”. Šīs valsts beidzamo trīs gadu vēstures lappusēs nozīmīgākos ierakstus veikuši tūkstošiem nemilitāru personu, kas no laba prāta devušies karā. Kā raksta “Deņ” žurnālists Valentīns Torba, “fotogrāfi, šoferi, biznesmeņi, skolotāji, pat garīdznieki ar zobiem ieķērušies okupanta kaklā un ar pašu kauliem likuši agresoram buksēt”. Arī šādi iespējams izteikt Ukrainas ikdienu, kurā lielu vietu ieņem karš. Tomēr neraugoties uz ukraiņu medijos sastopamo patriotiski uzmundrinošo izteiksmes stilu, tajā romantikas maz. Ikdienas apšaudes, ziņas par ievainotajiem un nogalinātajiem liek atcerēties, cik augsta ir brīvības cena. Uz Kijevas centrālo hospitāli atkal atvesti ievainoti karavīri – daži ar amputētām kājām un rokām, citi ievietoti reanimācijas nodaļā.

Šajā vietā, pieliekot punktu jaunākajiem notikumiem Donbasa frontē, pievērsīsimies Latvijai, kur daudzas augstākās amatpersonas jau 2014. gadā runāja par nepieciešamību ielāgot Ukrainas mācību. Taču diez vai pareizajiem vārdiem sekojuši atbilstoši darbi. Jo tad diezin vai no valstij lojāliem pilsoņiem tagad varētu dzirdēt, ka neviens no viņiem nezina, kā rīkoties krīzes, tā saucamās x-stundas jeb kara gadījumā. Nezina, kurp doties un kā rīkoties. Atbilde par neziņas iemeslu nav meklējama šo personu vieglprātībā, bet gan amatpersonu nepadarītajā darbā. Šķiet, galvenais iemesls šādai “neizdarībai” varētu būt saistīts ar to, ka “augšas” tā arī nav sapratušas Ukrainas notikumu mācību. Sauksim lietas īstajos vārdos, tur neuzskata par iespējamu Krievijas bruņotu agresiju Latvijā. Dažādu ekspertu un bruņoto spēku vadītāju izteikumi ir zināmi, šādi notikumi esot maz ticami. Tātad valdība acīmredzot neuzskata, ka vislabāk gatavoties sliktākajam scenārijam.

Atšķirībā no “augšām” lielai sabiedrības daļai tomēr tik stabilas pārliecības nav un tādēļ dažāda ranga mediju pārstāvji nebeidz uzdot jautājumu, vai lietderīgi atjaunot obligāto militāro dienestu (OMD). Kā nesenajā diskusijā par OMD norādījis Ogres novada vadības pārstāvis Egīls Helmanis, jau pati diskusijas sarīkošana apliecinot sabiedrības lielas daļas bažas par valsts drošību.

Vērts ieklausīties bijušā bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnanta Raimonda Graubes teiktajā, ka paša drūmākā scenārija gadījumā Latvijai glābiņš meklējams nevis OMD atjaunošanā, bet gan totālā visas sabiedrības īstenotā aizsardzībā.

Papildināsim ģenerāļa teikto. Jau tagad jāpieņem doma, ka Latvijas aizsardzībā iesaistāmo personu skaitu nepieciešams ievērojami palielināt. Tas paveicams, apmācot daudz lielāku skaitu valsts pilsoņu, turklāt apmācību neatliekot uz “tuvo” nākotni 7 – 13 gadu garumā. Labas iespējas tam paver zemessargu apmācību organizēšana nometnēs, kas ļauj gana īsā laikā personām sniegt vismaz minimālu daudzumu karavīra iemaņu. Tomēr ir skaidrs, ka bez politiskās gribas šobrīd nav iespējams nodrošināt plašu papildspēku pieplūdumu Zemessardzē. Kā to panākt? Iespējams, ar pašu politiķu un viņu ģimenes locekļu personisko piemēru. Gaidīsim atbildi no Aizsardzības ministrijas.

Izteiksim prognozes, ka no aizsardzības resora dzirdēsim ierastās atbildes – nav šādu līdzekļu (cilvēku apģērbšanai un ekipējumam) un trūkst instruktoru un seržantu. Var jau uzskatīt šīs norādes par patiesām, taču tās nevieš ticību, ka būtu ielāgota galvenā Ukrainas kara mācība jeb tas, ka karš ir iespējams.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Uztaisiet mācības “totālā visas sabiedrības īstenotā aizsardzībā”. Lai tikai nebūtu kauns par atsaucības (patriotisma) rezultātiem.

 2. Galvenā Ukrainas mācība, ka valsts pārvaldē ievēlēja Kremļa aģentus, proti, Janukoviču.
  Kas labi apgūst mācību vielu, nekad nebalsos par Urbanoviča partiju.

  • Rādās ka tagad pie varas (valdībā..saeimas pozicijā)ir bijušie augsta ranga socgadu kompartijas darboņi.Liekas ka medijos paustajā “astoņkājī” arī galvenās personas ir bijušie komunisti.
   Citu reizi padomā kas notiks ja pie varas nebūs neviens no eks komunistiem un tad nebūs jāatsaucas uz saskaņiešiem,kuri nekad pie varas nav bijuši!!!!

 3. Uzprasiet tam mīkstam Klimovičam,vai viņš ir bijis armijā?

 4. Jūs mīksto bars,varat troļļot krieviski,latviski,vai kādā citā valodā,bet par ukrainu jūs zināt tikai no “viena tante teica”,bet īstenībā jūs pat pusi neziniet kas tur notiek,jūsu acīs tas porošenko ir tik nevainīgs(elks),tad kāpēc Brisele vai NATO neņem vņus savā paspārnē,bet par armiju,tie jaunieši kuri negrib karot(iet armijā),tos liek cietumā,tur nav armija poligonam,tur ir karš,un tas slepkava porošenko uz to pelna miljardus,palasiet “forbes” kurā vietā porošenko ir un tad maujiet.

 5. Kads saodis ka ta var labu naudinju iebast kabata,jo pie mums neko ta vienkarsi neusak kur nevar nopelnit.obligatais dienests bija loti laba vieta kur no punku tapas un mamas delinjiem partapa daudz viriskigaki un patstavigaki,bet ne pa velti mums likvideja vienkarsi tad naudinj uz latviesiem nevareja nopelnit tape ar likvideja lai varetu apgrozit kartigas naudas savas kabatas nato valsts iegadei tada pie mums politika.un ko jus te nemas krievs vai latviets visi esam cilveki un nenem tadus galva kam nepatik krievs vai latvietis,kopa dzivojam viena valsti tak.

 6. Par Baltijas vienotu armijas izveidi Atbildēt

  Salidzinot speku proporcijas…koalicija-vienota Baltijas armija.

 7. Traki..lielas naudas izdot par ekam ,bet patversmes kara gadijuma Latvija ir?Ja ir tad jau ne iedzivotajiem parastiem..skumji..

 8. ja nevar lopus atmācīt uz ietves špļaut, kādi karotāji

 9. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 10. Всё таки интересно, о каких таких уроках украины говорит автор?! Замутнённое руссофобией сознание мешает автору трезво думать. Ему так хочется испытать на себе все «прелести» гражданской войны? Неужели ему так хочется, чтобы реально был, к примеру, латгальский фронт, или курземский, или рижский?!
  Да, и собственно говоря, а какие такие ценности собрался так ръяно защищать автор? Мифическую свободу или государство, которому плевать на своих жителей, или может чиновников всех мастей?! Так как раз они первыми и збегут, ибо свой карман им дороже всего.

  • kāpēc tiek atļauti kremļa troļļu komentāri svešvalodās?

   • А что сморщился, не правда нравится?! Так мне на твои чувства плевать. Вы же про нас гадости пишите? Пишите! Получите ответку!

    • Kads Batija sachakarets mongol,tatarmutants esi bijis, “grapist-anonimchik”, tada viduslaiku imperijas saprashana ari esi palicis. Par “pilsonu karu” nesapno – tavejiem parak patik ertibas, kuras savejiem(!) ka parasti chakare novorosijci. Kursh to nejut, pat, ja skatas kjiselja tv? Bet par kinieshiem padoma – tie jau sen shivere pa tavu “nedalamo”.

     • А в каком времени ты сам то застрял, а , умник?!Хорошо тебе писать советы из-за границы то, в даторе то твоём даже латышского языка не установлено, патриот хренов. Не лезь сюда, без придурков разберёмся.

     • ieteikums grafistam

      Aizej, anonimais, noskaidro par kitajaniem abus uraliem, bet Eiropa jau sen gabala no taviem viduslaikiem – tik vien vari ka “muti bruket” – ka nav janak pec “jarlika” kurpes bucot – tavejiem jau pieredzi lielum liela.

     • У меня родственники в сибири живут, и что то наплыва китайцев не наблюдают. Знакомые живут в Хабаровске, на берегу амура. У них китай в окно видно. Таже картина, никакого такого наплыва нет. Туристы есть, да сезонные рабочие, это да. Так что, не надо нас пугать китайцами. Мы давно научились «регулировать их численность» на нашей территории.
      А вот интересно, ваши то правители, к кому за «ярлыком» на брюхе ползуют?! Помните, как Вайра будто девочка бодренько так по трапу самолёта взбежала. напомнить к кому?

    • 我去他媽的

     • Господи, как грубо. Это вам Конфуций навеял, да?! Tu vari pats izdrāzt sevi!
      P.S. Повторно! Вопрос цензорам. Вот писать грубости на китайском языке значит можно?! Вы думаете никто не умеет пользоваться онлайн переводчиком? А ответить автору точно так же на «великом и могучем» латышском языке нельзя?! Что за дискриминация?!

 11. es domāju nav vērts izšķiest milzu summas kara vajadzībām blusa ar ziloni nekad nevar cīnīties ja lielvalstis gribēs pārdalīt ietekmes sfēras ar pundurvalstīm neviens nerunās tā tas bija gan pirmā gan otrā pasaules kara laikā lielvalstis vienmēr ir dalījušas pasauli

 12. Varneši var nesatraukties – pietiks ar Saskaņas un ZZS kopbalsojumu par SA vai kādas tur sagaidīšanu…Tāpēc arī nekas valsts aizsardzībai netiek risināts un ja risināts, tad kaut vai iepērkot rotaļu lāpstiņas un ielaižot ”inspekciju” Ādažos pāri žogam…

 13. Mūsu nožēlojamie valsts vadītāji būs pirmie, kas aizlaidīsies.

 14. KĀPĒC VAJAG SAPRAST, JA GAIDA IERODAMIES DRAUGUS NO KAIMIŅIEM???????????

 15. Vai tad kremļa sulaiņi pieļaus pretošanos kremļa karaspēkam?

 16. Zemessardze ir gatava uzņemt 12000, nesen intervijā sacīja tās komandieris. Bet kur tad viņi ir, ja Zemessardzes rindās ir tikai 8000? Ak, j! Viņi ir Īrijā, Lielbritānijā, bet ne šeit, jo grib dzīvot cilvēka dzīvi, kuru mūsu valdība nespēj nodrošināt.

  • Un tos,kuri palikuši, izliks no mājām nenomaksātu nodokļu dēļ. Daļa būs neizglītotie realitātes šovu cienītāji, ar kuru smadzenēm manipulēs (izgl.iest. cik spēka reorganizē;kam gan vajadzīgi izglītoti un domājoši cilv.). Veselības aprūpe parūpēsies, lai daudzi vnk fiziski nespētu valsti aizsargāt. Krievija neiebruks, viņi vnk vēl bikiņ pagaidīs, kamēr mēs ar valstsvīru gādību izceļosim vai izmirsim.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+