×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Muzikāls vājprāts operā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Smieklu dienā, 1. aprīlī un 2. aprīlī, papildkoncertā, pirmo reizi Latvijas Nacionālajā operā viesosies izcilais muzikālo komiķu duets “Igudesman & Joo” jeb vijolnieks Aleksejs Igudesmans un pianists Jang-ki Džū. Programmā “BIG Nightmare Music” mākslinieki smīdinās kopā ar LNO simfonisko orķestri.

Aleksejs Igudesmans un Jang-ki Džū iepazinās divpadsmit gadu vecumā Jehudi Menuhina mūzikas skolā Londonā. Sākotnēji abu starpā valdīja mazas domstarpības, kuru dēļ vairākiem cilvēkiem abus nācās atturēt no krēslu un mūzikas pulšu šķaidīšanas vienam pret otra galvu. Leģenda vēsta, ka kādu dienu Džū piedāvājis Igudesmanam slavenos “fish & chips”, no kuriem viņš nespēja atteikties. Tā sākās ilgstošā sadarbība, kas likusi smieties tūkstošiem cilvēku visā pasaulē.

Pasaulslavenais čellists Miša Maiskis par duetu teicis – “Igudesmans un Džū ir ne tikai muzikāli virtuozi, bet arī komikas maestro. Viss, kam viņi pieskaras, pārvēršas zeltā, un es esmu sajūsmināts ik reizi, kad redzu viņus. Šis noteikti ir viens no smieklīgākajiem un izklaidējošākajiem šoviem, ko jebkad esmu redzējis.”

Dueta “Igudesman & Joo” teatrālie šovi apvieno komēdiju, klasisko mūziku un populāro kultūru. Viņu muzikālie skeči vietnē “YouTube” skatīti vairāk nekā 35 miljonus reižu. Vienlīdz ērti viņi jūtas gan klasiskās koncertzālēs, gan stadionos ar 18 000 skatītāju. Viņu sapnis ir piesaistīt plašu jauniešu auditoriju klasiskajai mūzikai.

Šovā “BIG Nightmare Music” skan Mocarta, Rahmaņinova, Baha, Vivaldi, Štrausa, Bēthovena, kā arī pašu muzikālo komiķu – Igudesmana un Džū mūzika. Šova darbībā tiek iesaistīts arī orķestris, sākot ar pirmo vijoli un beidzot ar situminstrumentālistiem. “Kad “Igudesman & Joo” uzstājas ar simfonisko orķestri, muzikālais vājprāts sasniedz episku mērogu!” skan šova pieteikums.

“Smieklīgākais šovs par mūziku un mūziķu dzīvi, ko esmu redzējis kopš dižā Viktora Borges laikiem. Visu vakaru nespēju beigt raudāt no smiekliem. Ejiet skatīties šos talantīgos mūziķus – viņi jums parādīs dzīvi no tās smieklīgākās puses. Tas nav vienkārši izklaidējoši, tas ir izcili jautri!” par duetu teic vijolnieks Gidons Krēmers. Izcilā vijolnieka un abu komiķu kopīgais projekts “Būt Gidonam Krēmeram” pirmizrādi piedzīvoja 2008. gadā un tika uzvests gan Reingavas, gan Šlēsvigas-Holšteinas festivālos, kā arī izrādēs Eiropā un Āzijā.

Abu muzikālo komiķu izrāde izpelnījusies pamatīgu skatītāju interesi, tādēļ LNO izsludinājusi arī papildizrādi 2. aprīlī. Pirms izrādes Igudesmans un Džū veltījuši Rīgai videosveicienu, kurā radījuši savu versiju Emīla Dārziņa “Melanholiskajam valsim”. Tā aplūkojama arī LNO mājaslapā internetā.

Varbūt noder

Izrādes: 1., 2., IV 19.00

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, “www.bilesuparadize.lv”

Cena: EUR 9 – 60

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+