×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
9. janvāris, 2017
Drukāt

Mūzikas akadēmijas gada jaunā mūziķe: Koncertkokle arvien vairāk līdzinās arfai

Foto: LETAFoto: LETA

Koncertējot Baltijas valstīs, esmu novērojusi, ka Latvijas koncertkokle attīstās ātrāk nekā citu Baltijas valstu tradicionālie instrumenti, teica Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un “Latvijas Mobilā telefona” jaunās mūziķes “Gada balvas 2016” ieguvēja, koklētāja Līga Griķe.

Viņa norādīja, ka repertuārs tradicionālajiem instrumentiem attīstās vienlīdz ātri, taču tehniski koncertkokle, salīdzinot ar citu Baltijas valstu instrumentiem, Latvijā attīstās ātrāk.

Pēc Griķes paustā, koncertkokles attīstība Latvijā ir strauja. “Mūsu meistars nepārtraukti strādā pie jaunām iespējām, tāpēc arī koklei ir noticis liels attīstības lēciens,” teica Griķe.

Viņa pastāstīja, ka mūsdienās koncertkokles iespējas ir ļoti līdzīgas arfas iespējām, turklāt jo vairāk attīstās kokle, jo vairāk top skaņdarbu tieši tai. “Patlaban ir ļoti daudz jauno komponistu, kas eksperimentē ar kokles iespējām,” atzīmēja Griķe.

Vienlaikus jaunā koklētāja norādīja, ka, lai kur viņa dotos, kokle vienmēr ir kaut kas ļoti eksotisks un neredzēts. Ja progress turpināsies un arvien vairāk koklētāju piedalīsies dažādos starptautiskos konkursos, pasaule ātrāk pieradīs pie šī instrumenta, ceru, ka ar laiku kokle nebūs tik eksotisks mūzikas instruments, teica Griķe.

Griķe ir Mūzikas akadēmijas Profesionālās bakalaura studiju programmas “Stīgu instrumentu spēle ar specializāciju kokles spēlē” 3.semestra studente. Jaunā mūziķe sevi apliecinājusi dažādos konkursos, koncertos un festivālos gan kā soliste, gan koklētāju ansambļa dalībniece, gan arī kamermūziķe Baltijas valstīs, Anglijā, Somijā, Krievijā un citur. Viņas mūzikas instruments ir Latvijas koncertkokle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+