×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. augusts, 2016
Drukāt

Mūziķi no sirds klausītājiem Rēzeknē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Dvinskas muzikanti"Kā aktīvākie šlāgermūzikas laukā balvu saņēma grupa „Dvinskas muzikanti“ par dziesmas "Hei, bruoļ latgalīt" panākumiem.

Vasaras izskaņā, 27. augustā, Rēzeknes pilsēta aicina uz pirmo šlāgerdziesmu koncertu “Mēs savai pilsētai”, kurā uzstāsies tautā iemīļotie Latgales šlāgermūziķi – Dainis Skutelis, brāļi Puncuļi, “Baltie lāči”, “Galaktika”, “Dricānu dominante” un “Dvinskas muzikanti”.

Nav noslēpums, ka tieši Rēzeknes novads ir bagātākais ar mūziķiem, kas plūkuši laurus dažādās aptaujās un konkursos – grupas “Galaktika” un “Baltie lāči” ir vairākkārtēji Šlāgermūzikas aptaujas uzvarētāji, starp Latvijas šlāgermūzikas finālistiem bijušas grupas “Dvinskas muzikanti” un “Dricānu dominante”. Savukārt Dainis Skutelis uzvarēja šovā “Latvijas zelta talanti”, bet brāļi Puncuļi bija šova “Dziedošās ģimenes” uzvarētāji. “Līdz šim Rēzeknē nav bijis šāds liels šlāgermūzikas koncerts. Šogad skatīsimies, vērtēsim, kāda ir klausītāju atsaucība, jo šis gads mums ir kā gatavošanās kaut kam lielākam nākotnē,” atklāj pasākuma rīkotājs Ēriks Linkuns.

Tā nav nejaušība, ka koncerta nosaukums ir “Mēs savai pilsētai”. “Jau nosaukums atklāj, ka šis pasākums gan no mūziķiem, gan vietējiem uzņēmējiem ir veltījums savai pilsētai. Šajā koncertā uzstājas mūziķi, kas ir saistīti ar Rēzekni. Visi uzrunātie mūziķi bija atsaucīgi un priecīgi par iespēju spēlēt savai pilsētai. Ir jau dažādi koncerti mūsu koncertzālē “Gors”, bet šis ir īpašs ar to, ka būs brīvā dabā,” atklāj Ēriks.

Par to, ka pašiem mūziķiem šis ir īpašs koncerts, liecina Andra Baltača vārdi: “Spēlēsim no sirds! Uz vienas skatuves būs Rēzeknes mūziķi. Labs iesākums šogad bija Riebiņos. Mums jau katram savs ceļš, bet šis gads mūs ir satuvinājis. Mūsos katrā ir spēks, bet kopā ir daudz lielāks spēks. Arī skatītājiem būs interesantāk. Neslēpšu, arī pašiem.” Tajā pašā laikā Andris neslēpj, ka tā ir daudz lielāka atbildība. “Tas ir sarežģītāk, atbildīgāk un ir 10 reizes lielāka mandrāža. Mājās vienmēr ir bijis grūtāk uzstāties, jo tevi zina kā noplēstu skaidu. Jāparāda viss, ko varam, un vēl mazliet,” smaidot teic Andris. “Baltie lāči” šajā koncertā uzstāsies ar savu akustisko programmu. Andris priecājas, ka viņi atraduši šo ceļu, kas tuvs pašiem un patīk klausītājiem. “Gribas pietuvoties latviešu šlāgera skanējumam no 40., 50. gadiem. Melodijas būs jaunas, bet skanējumu mēģinām atrast tuvāku tam laikam. Visu laiku strādājam un pilnveidojam,” teic Andris.

Arī Juris Ostrovskis neslēpj, ka ir uztraukums. “Uztraukums ir ik reizi, uzstājoties publikas priekšā. Nezinu kā citiem, mana attieksme nemainās, lai arī kur uzstājos! Katra vieta ir īpaša, un katrā vietā vienmēr satiec draugus, paziņas, draugu draugus… Bet šajā reizē pati pilsēta Rēzekne ir īpaša ar to, ka tik tiešām to var uzskatīt par manu dzimto pilsētu, jo bērnība un skolas gadi pagāja Rēzeknes novadā un Rēzeknē pavadīts daudz laika brīvdienās,” atzīstas Juris un piebilst par kopā būšanu: “Domāju, ka jau ir bijis tāds pasākums, kur esam visi kopā! Tas pats pasākums Preiļos, ko organizēju pats, ik gadu cenšoties aicināt pēc iespējas vairāk mūziķu! Svarīgākais, man liekas, ir publikas atzinība un patiess prieks, ka Rēzeknē uzstāsies tik daudz mūziķu, kurus publika iecienījusi un mīl, par to paldies arī organizatoriem, ka tikām aicināti!”

Kad vaicāju Jurim, ar ko “Dvinskas muzikanti” pārsteigs Rēzeknes klausītājus, viņš smaidot atklāj: “Cerams, ka tieši šonedēļ izdosies ierakstīt jauno dziesmu, kuru noteikti iekļausim koncertprogrammā. Grupas pastāvēšanas laikā mums izveidojās koncertprogramma, kuru papildinām, bet pamatu pamats ir mūsu debijas albuma dziesmas!”

Pasākumu vadīs Guntis Skrastiņš, par kuru Ēriks smaidot teic: “Skrastiņš ir jau sava veida nemainīga vērtība šlāgermūzikā. Viņš var “uzkurināt” publiku un interesanti pastāstīt par katru mūziķi.”

 

Varbūt noder!!

27.VIII. 16.00 Rēzeknes Jāņa Raiņa kultūras un atpūtas parks

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: iepriekšpārdošanā 5 eiro, pasākuma vietā 7 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+