×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

NA piedāvā gada laikā izsniegt ne vairāk kā 500 uzturēšanās atļauju

NA6

Nacionālā apvienība (NA) piedāvā gada laikā izsniegt ne vairāk kā 500 termiņuzturēšanās atļaujas.

 

NA sagatavojusi grozījumus Imigrācijas likumā, kas būtiski ierobežos termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu.

Grozījumi likumā paredz, ka ārzemniekam, lai saņemtu uzturēšanās atļauju uz laiku līdz pieciem gadiem, būs jāiegulda vismaz 100 tūkstoši eiro uzņēmumā, kas gada laikā valsts un pašvaldību budžetos nodokļos samaksā vismaz 100 tūkstošus eiro. Tāpat termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanai varēs ieguldīt 50 tūkstošus eiro uzņēmumā, kas darbojas  īpaši atbalstāmā reģionā. Ārzemniekiem, neskatoties uz ieguldījumiem kapitālsabiedrībās, būs jāveic arī 25 tūkstošu eiro iemaksa Ekonomiskās attīstības fondā.

Lai ārzemnieks iegūtu uzturēšanās atļauju uz laiku, kas nepārsniedz piecus gadus, par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā, tam būs jāiegādājas viens vai vairāki savstarpēji pieguļoši nekustamie īpašumi, kuru kopējā nekustamā īpašuma vērtība ir ne mazāka par 150 tūkstošiem eiro, kā arī Ekonomiskās attīstības fondā jāveic iemaksa 35 tūksošu eiro apmērā.

Savukārt, lai iegūtu uzturēšanās atļauju par ieguldījumiem kredītiestādē, ārzemniekam būs jāveic finanšu investīcijas ne mazāk kā 300 tūkstošu eiro apmērā kredītiestādes subordinētajā kapitālā, ja šā darījuma termiņš nav mazāks par pieciem gadiem un to nav tiesību izbeigt pirms noguldījuma atmaksas termiņa. Tāpat šajā gadījumā investoram būs jāiemaksā 25 tūkstoši eiro Ekonomiskās attīstības fondā.

Tāpat uzturēšanās atļauju uz laiku, kas nepārsniedz piecus gadus varēs iegūt, ja investors Ekonomiskās attīstības fondā iemaksās 70 tūkstošus eiro, vai, ja tas iegādāsies ilgtermiņa bezprocentu valsts krājobligācijas par 400 tūkstošiem eiro.

NA arī piedāvā notiek, ka Ekonomiskās attīstības fondu pārrauga Ekonomikas ministrija un tā mērķis būs nodrošināt ilgtspējīgu tautsaimniecības attīstību. Piedāvāts, ka fondā ieskaitītie līdzekļi netiks aplikti ar nodokļiem un tos nevarēs izņemt vai ieskaitīt valsts budžetā. Fonda darbības principus un izlietošanas kārtību  noteiks valdība.

Tāpat NA piedāvā arī papildināt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas piešķiršanas noteikumus. NA paredzējusi, ka papildus būtu jānosaka,   lai iegūtu pastāvīgo uzturēšanās atļauju ārzemniekam būtu jāapmeklē valsts finansēti integrācijas kursi un sekmīgi jānokārto to gala eksāmens. Savukārt gadījumā, ja ārzemnieks pastāvīgo uzturēšanās atļauju pieprasītu arī saviem nepilngadīgajiem bērniem, viņiem būtu jāapmeklē izglītības iestādes valsts valodā.

Jau vēstīts, ka šobrīd koalīcijā norit diskusija par to, kā turpmāk rīkoties attiecībā ar uzturēšanās atļauju piešķiršanu un vai šajā sistēmā kaut kas būtu jāmaina. NA jau ilgstoši ir noskaņota pret uzturēšanās atļauju piešķiršanu un termiņuzturēšanās atļauju programmas maiņa ir viena no apvienības prasībām nākamā gada budžetā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+