Kultūra
Kultūrpolitika

Nacionālās mākslu vidusskolas pārbūvei atvēlēti 4,5 miljoni eiro 16


Jānis Ziņģītis
Jānis Ziņģītis
Foto: LETA

Profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) Nacionālās Mākslu vidusskolas pārbūves darbiem atvēlēti 4 512 637 eiro, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

No pārbūves kopējām izmaksām 3 835 742 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, bet 676 895 eiro – valsts budžeta finansējums. Plānotais projekta īstenošanas laiks ir no šī gada decembra līdz 2021.gada decembrim.

Nacionālās Mākslu vidusskolas direktors Jānis Ziņģītis aģentūrai LETA sacīja, ka vispārizglītojošo un mākslas, foto un multimediju dizaina mācību priekšmetu telpu pārbūves plānojuma konkursā ēkās Slokas ielā 52a un 52b uzvarējis uzņēmums SIA “Dual arhitekti”. Komersants būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību objektam veiks par 181 600 eiro.

Savukārt sporta infrastruktūras izbūvei Meža ielā 15 un mācību korpusa pārbūvei Kalnciema ielā 10/12 tiks izsludināts atsevišķs konkurss. Ziņģītis skaidroja, ka visu trīs būvprojektu izstrāde plānota līdz nākamā gada vidum, bet būvdarbus paredzēts sākt 2019.gada sākumā.

Kā ziņots, pagājušā gada septembrī, apvienojot divas KM padotībā esošas valsts profesionālās izglītības iestādes – Rīgas Doma kora skolu un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu -, izveidota ministrijas padotībā esoša profesionālās izglītības iestāde Nacionālā mākslu vidusskola.

Šī gada pavasarī ar valdības lēmumu tai tika pievienota arī Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola un Rīgas Horeogrāfijas vidusskola. Ar šādu lēmumu tika rasts risinājums problēmām, kas saistītas ar kultūrizglītības iestāžu sadrumstalotību, proti, PIKC struktūrvienību – Rīgas Doma kora skolas, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas – viena ēku kompleksa Kalnciema ielā 10, Kalnciema ielā 12 un Meža ielā 15 apsaimniekošanu.

LA.lv

Par svarīgo