×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Ne par saimniekiem, bet sulaiņiem? (18)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Cīņas ap nekustamo īpašumu pārdošanu ārzemniekiem pilsētās un laukos turpinās. Par tām arī pagājšnedēļ nāca ziņas no Saeimas. Ir cilvēki, tostarp arī mūsu lasītāju vidū tādu nav maz – kaut pēc telefona signāliem spriežot –, kas savu nacionālo jūtu un domu dēļ ir nobažījušies. Viņi atzīstas, ka jūtas apdraudēti, jūtas kā saliņas ārzemju īpašumu platībās. Pēc Latvijas valsts nodibināšanas latviešus veicināja kļūt par saimniekiem savā zemē, bet tagad notiek pilnīgi pretējais, redakcijai protestē lasītāji un “LA” līdzjutēji. Viņi zobojas, ka uzpircējus tagad pārdēvē par investētājiem, bez kuru aktivitātēm Latvija, lūk, nebūtu dzīvotspējīga. A. Šlesers pēdējā laikā dažādos medijos iestājas par nekustamo īpašumu tirgošanu kā investīciju piesaistes paņēmienu un viņa kritizētājiem pirms Saeimas vēlēšanām ir daudz ko iebilst. Pārmetumi adresēti arī redakcijai, ka neatmasko A. Šleseru. Par ko?

A. Šlesers apgalvojot, ka īpašumu tirdzniecības ienākumi nodrošinot darba vietas. Jautājums: kādas un kam? Un – vai tādas mums vajadzīgas? Un tas ir jautājums arī valdības (pašreizējās, Straujumas) partijām un ministriem. Cilvēki stāsta: esot solīts, ka aizbraucēji uz ārzemēm varēšot atgriezties dzimtenē, turklāt ar “cilvēka cienīgām” algām. Šlesers solot – darbu auklēm, istabmeitām, dažādiem ārzemnieku apkalpotājiem. Ar labajām algām gan. Man vaicā – Krustiņ, vai ir likums, ka kalpotājiem ārzemnieku namos un uzņēmumos jāpieņem tieši vietējie, Latvijas pilsoņi? Ārzemnieki brauc šurp ar visu savu personālu, šoferiem un pavāriem (un kāpēc lai viņi to nedarītu?). Tāpat kā ar saviem prezidentiem, pārvaldniekiem un direktoriem.

Protams, A. Šleseram var pārmest, ka viņš zīmē pārāk skaistas, vismaz nomierinošas prognozes. Tomēr augšminētie apstākļi pastāv un jautājumi, kā Latvijas pilsoņiem dot iespējas atrast ne vien darbu, bet arī kvalificētu darbu, nav ne pagaidu valdības, ne valdītgribošo partiju saziņā ar sabiedrību.

Un vēl – lasot Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstus Latvijā, tajos atrodami pat bezdarbnieki, gandrīz kā profesija! Ne viņi, ne tie, kas Eiroparlamentā “sēž” gadiem, tomēr neskaidro, ko tie darīs mūsu bezdarbnieku un darba meklētāju ārzemēs interesēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Būs kārtējās 50.000 darbavietas?

 2. MAN ŠIE ZEMES TIRGOTĀJI NAV ATDEVUŠI VĪRA ZEMI LATGALĒ UN TĒVA UN VECTĒVA ZEMI LIELVĀRDĒ !!!!! VIŅI GAIDA KA MĒS KĀ MUĻĶI ATTEIKSIMIES NO SAVU TĒVU ZEMĒM!! JŪS KUNGI—AICINU AT!!TEIKTIES NO AMATIEM KUR JŪS VĀRAT SMIRDĪGU PUTRU SEV UN DRAUĢEĻIEM!

 3. Šodien notiek lieka mutes dzesēšana par tiem čekas maisiem,bet kāpēc vēsturnieki nevēlas apgaismot šodienas paaudze ipar 90.gadu Zemes reformas procesa norisi-cik daudz gudrības un muļķības toreiz sadarīja.!?! Un kā darīja Igaunijā?

 4. Kurš man atbildēs,kāda jēga bija atjaunot zemes īpašumtiesības,lai pēc tam radītu valstī sistēmu,lai ar šo atgūto zemi dzīvei turpmāk nebūtu perspektīvas.Latviešu tauta apzināti tika novesta līdz izmisumam,lai tie būtu spiesti šo zemi pārdot naudīgajiem svešzemniekiem. Tagad šos īpašniekus vaino Latvijas iztirgošanā.Bet neviena vārda par tiem,kuri radījuši šos bezizejas apstākļus. Varbūt VK uzrakstīs arī rakstu sēriju un nosauks šīs pretlatviskās politikas pamatlicējus un rokaspuišius,apkopos viņu melnos darbus latviešu lauku iztukšošanā? Nomācošs, uz nekurieni un bezcerību noskaņojošs raksts.

 5. Šlesers laikam maksā LA, lai tā publicē un popularizē viņa ārprāta murgus. Reklāmraksts.Ja valstij nav savas nacionālās latviskās ideoloģijas,tad visi uzdodas par ekspertiem un grābstās ap latviešu nākotni ar “miroņa pirkstiem”.

 6. Šitādi raksti ir tukšs blefs.

 7. Klausīties Šlesera muldēšanā, ir necienīt sevi.

 8. Kāpēc pat LA jāskatās uz šo pretīgo “purnu”? Sen jau noriebies. Izbeidziet, lūdzu, LA publicēt šī pretekļa murgus.

 9. Bet šlosers taču ir neārstējamas!

 10. Viss, ko sludina pašreiz Atbildēt

  Šlesers, ir VAKARDIENA! Politiskā situācijā ir kardināli izmainījusies. Tagad TIKAI jaunajai krievu biedrībai, kas atbalsta EIROPAS vērtības žurnālista Vatoļina vadībā, ir reālas cerības iekļūt parlamentā. SC “dziesmiņa” – NODZIEDĀTA!!! Latviešu nācijas un valsts grāvējus – ārā no Latvijas!

 11. Kad vienreiz beigs rādīt šos Tautas muļķotājus Šleserņikus, Repšnikus un vēl dažus labus. Kas viņiem tic?

 12. Kur ir asaras buldozer?

 13. Stulbs raksts

 14. Lūdzu nerādiet vairāk šo latviešu naidnieku. Tikai naidnieks var izdomāt šādus murgus.

 15. Visu tikai likvidēt,slēgt,izpārdot! Rūpnīcas un cukurfabrikas,dzelzceļus,zvejas un upju kuģus,slimnīcas,sanatorijas un skolas! Vēl atlikuši,izrādās,lauku ceļi,kuri jālikvidē un zeme,kura jāpārdod! Varbūt,tik pat enerģiski,kaut ko sāksim arī celt,būvēt un ražot Šlesera kungs?

 16. Pēc statistikas datiem 30% Latvijas zemes JAU pieder ārzemniekiem! Un Šlesers JAU IEPRIEKŠ solīja 50.000 darbavietas! Varbūt sāksim tirgot par ļoti lielu naudu arī pilsonību,kā dažās mazajās banānu republikās? 90. gadu sākumā šādi sludinājumi bija pat mūsu avīzēs! Pat Urugvajā-pietiek iegādāties privātīpašumu un Urugvajas pase tiek piešķirta automātiski!

 17. Domāju, cik ilgi Šlesera ģīmis neparādīsies LA slejās un kas viņu kultivē. Nepagāja ne nedēļa un Šlesers
  atkal rēgojas no lapas. Rādās, ka pati LA it kā kritizējot viņu, regulāri rūpējas par to, lai viņa seja nepazustu no avīzes slejām. Divkosīga un savdabīga reklāma šim pļāpam un Krustiņš pats par to rūpējas.

 18. Esmu Šleseru dzirdējis. Mans vērtējums – viņš runāt runā par ,,septiņiem mēmiem”. Īsts gaisa grābslis.

Draugiem Facebook Twitter Google+