×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

Ne visi ir noziedznieki. Saruna ar Vācijas vēstnieku Latvijā Rolfu Šuti (14)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jaunais gads atnāca ar nepatīkamu pārsteigumu no Vācijas, kur patvēruma meklētāji bija veikuši noziegumus pret sievietēm Ķelnē, piemēram, uzmācīgi apgrābstot viņas. Vēlāk atklājās, ka līdzīgi noziegumi pastrādāti arī citās pilsētās. Par to, kā notikušais ietekmēs Vācijas līdz šim atbalstošo attieksmi par labu bēgļu uzņemšanai, “LA” intervijā stāsta Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute.

– Kāds noskaņojums ir Vācijā pēc Jaungada nakts notikumiem Ķelnē, kur imigranti uzbruka sievietēm?

Rolfs Šute: – Jaungada notikumi Ķelnē ir viens no lielajiem tematiem, kas Vācijā tiek apspriests medijos un sabiedrībā. Politiķi diskutē par to, ko varam darīt, lai šādus gadījumus novērstu. Ļaujiet man runāt par jau zināmajiem faktiem. Jaungada naktī pie Ķelnes Doma bija pulcējušies apmēram 1000 cilvēku, kuri pēc tam sadalījās mazākās grupiņās un veica noziegumus, galvenokārt pret sievietēm. Šobrīd ir ap 600 iesniegumu policijā, galvenokārt no sievietēm, tomēr lielākoties par noziegumiem pret īpašumu. Piemēram, par naudas un mobilo telefonu zādzībām, un daļa ir par seksuālajiem noziegumiem. Ir jau identificēti vīrieši, kuri, iespējams, veica šos noziegumus un pašlaik atrodas policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, prokuratūra ir sākusi kriminālvajāšanu. Lielākā daļa no aizdomās turamajiem ir no Alžīrijas un Marokas. Kā notikušo vērtēt, ja ir liela interpretāciju buķete? Būtiska ir politiskā nostādne šo notikumu izvērtējumā. Vācijā labējie nacionālisti apvaino patvēruma meklētājus un ārzemniekus dažādos noziegumos. Ir cilvēki, kas domā, ka Ķelnē notikušie uzbrukumi ir mūsu bēgļu politikas iznākums, taču tas tā nav. Mums jābūt uzmanīgiem, izsakot vērtējumus. Ļaujiet man minēt vienu piemēru – Vācijā dzīvo desmit procentu ārvalstnieku un vēl kopumā 20% cilvēku izcelsme ir saistīta ar migrāciju. Ķelnē dzīvo ap miljons cilvēku, no kuriem 15% ir ārvalstnieki – turki, cilvēki no arābu zemēm, Balkāniem. Lielākā daļa ārvalstnieku Vācijā kopumā ir lieliski integrējušies sabiedrībā. Starp viņiem nav augstākas kriminalitātes kā starp vāciešiem – to apliecina iepriekš veikti pētījumi. Kāda ir situācija ar patvēruma meklētājiem, kas valstī ieradušies nesen? Vācijas Federālā kriminālpolicijas pārvalde ir veikusi pētījumu, kurš liecina, ka, piemēram, kriminālnoziegumi nav raksturīgi bēgļiem no Sīrijas vai Irākas, būtiski lielāks šis koeficients ir bēgļiem no Ziemeļāfrikas un Balkānu valstīm. Ar Alžīriju mums pastāv atpakaļuzņemšanas līgums, turklāt šajā valstī nav karadarbības.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Vēstnieks saka, ka Vācijā ieradušies vairāk nekā miljons imigrantu, un nav nekāds brīnums, ka starp tiem
  ir atradušies arī daži noziednieki. Interesanta izpratne par jēdzienu ‘daži’, ja vienā pašā’ Ķelnes stacijas laukumā vienā pašā naktī tādi ‘daži’ bija daudzi simti, varbūt pat tūkstotis. Cik tad tādu ‘dažu’ ir visā Vācijā. Tas vēstnieks taču nekaunīgi blefo un muld, droši vien, spiests teikt, ko dullā ‘welcomiste’ liek. Tad jautājums, kas komandē Merkeli? Baidos izteikt minējumus.

  • Vajag kārtīgi izlasīt rakstu! Atbildēt

   Cienījamais Vācijas vēstnieks min 1,1 miljonu bēgļu nevis migrantu un tā ir liela atšķirība! Jo Vācija atvēra savas durvis bēgļiem nevis ekonomiskiem migrantiem – cilvēkiem, kas neapsīkstošās kara darbības Sīrijā (kopš 2012. gada) dēļ bija spiesti pamest savas mājas, dzimto vietu, patiesībā visu, lai neaizietu bojā, atrodoties kara darbības zonā. Cita lieta, ka izmantojot atvērtās Vācijas durvis pa tām ienāca labākas dzīves meklētāji no Āfrikas, Balkānu valstīm, Turcijas, kur prezidents savtīgu iemeslu dēļ uzsāka kurdu vajāšanu (kas kopš pagājušās nedēļas oficiāli skaitās pabeigta). Protams, var arī aizcirst durvis bēgļu degungalā vai uztaisīt bēgļu nometni starp divu valstu robežām, turot šos cilvēkus kā plēsīgus zvērus krātiņā, kas nav kristiešu cienīgs risinājums. Vācija ir uzņēmusies lauvas tiesu bēgļu un ar tiem saistīto sadzīves un integrācijas problēmu risināšanu, un to arī izdarīs! Vai Latvija stāvēs malā un noskatīsies un gudri pamācīs? Domāju, ka Latvija arī ir kristīgās Eiropas sastāvdaļa, un arī Latvijā mīt labas gribas cilvēki, kas gatavi sniegt palīdzību nelaimē nokļuvušajiem, vēl jo vairāk neviens nevar paredzēt, kas notiks rīt. Varbūt arī mēs paši varam nonākt šādā situācijā un ko tad, ja neatradīsies neviena palīdzīga roka?

 2. īstenam “velkomistam” klājas, tā arī runā. Nožēlojami, ka to jāklausās no tādas valsts pārstāvja puses- klapes uz acīm un viss…

 3. Turpinās vācu politiķu centieni paslaucīt problēmu zem tepiķa.

 4. Kurā valstī kungs ir vēstnieks? Ne vārda par Latvijas un Vācijas attiecībām. Pirms Vācija cenšas uzspiest savus aicināto migrantu pārpalikums A.Eiropai, arī Baltijai un Latvijai – uzturēt viņus un sagādāt tiem labākus apstākļus nekā pašu maziem cilvēkiem – vai Vācijai kā bagātai valstij nevajag padomāt par norēķinu kārtošanu par WWII?

  Ja nebūtu Vācijas izraisītais karš, Latvija tagad nemocītos nabadzībā, rietumu un austrumu naudas atkarībā, bet dzīvotu Dānijas līmenī, kurai jau toreiz tuvinājās.

  Vācija samaksāja par holokaustu. Bet par Baltiju – izpostīta zeme, mūsu tēvu un vectēvu piespiedu iesaukšana leģionā, izpostītas ģimenes, aizdzīšana emigrācijā, izvešanas uz Sibīriju, 50 gadu okupācija un aneksija, valsts etniskā sastāva maiņa, rusifikācija, ekonomikās sistēmas maiņa, nacionalizācija…

  Var minēt, kas būtu, ja būtu. Bet bija tā, ka Vācija pārdeva Staļinam to, kas tai nepiederēja – Baltijas valstis. Tagad Vācijas politiķi uz alkatīgo starptautisko korporāciju bosu pasūtījuma aicina lētu darbaspēku, lai tie kļūtu vēl bagātāki, Frau Merkel sauc Willkommen! Pirms vairot bagātības un migrantu pārpalikumu uzspiest A.Eiropai, vai vispirms Vācijai nevajadzētu nokārtot WWII rēķinus ar Baltijas valstīm, kā tos nokārtoja par holokaustu?

  • Vai tu kā tuvāk stāvošais Atbildēt

   Krievijas lemttiesīgajiem nevarētu apjautāties, kad tie pēdīgi sāks kārtot savus parādus attiecībā pret Baltijas valstu pilsoņiem paveiktajās masveida represijās – čekā bez tiesas ( troikas ) nomocītajiem un nošautajiem, ieskaitot uz Sibīriju aizvestajiem, badā nomērdētajiem, salā nosalušajiem, no pārcilvēciska darba bojā gājušiem un viņu ģimeņu locekļiem nodarītajiem noziegumiem. Vēlams to darīt ciešā kontaktā ar Baltijas vēsturniekiem, jo divdesmit gados tie šos vēstures jautājumus krustu šķērsu izpētījuši un pārzina! Par vāciešu neatzītajiem vai nenokārtotajiem parādiem pret Latvijas valsti lasu pirmoreiz, droši vari savā komentārā rakstīt konkrētas lietas. Tas tikai liecinās par tavām zināšanām nevis kā šeit neko nepasakot…

 5. īpašumus varēs demolēt un nodedzināt – par to neizraidīs ?

 6. Zem izteiciena “ne visi” var pabāzt, ja:
  a) 99% nav, bet 1% ir;
  b) 1% nav, bet 99% ir;
  c) 50% nav, bet 50% ir… u.t.t.
  Tad kurš variants īsti ???

 7. Vēstnieks – problēma ir bēgļus izcelsmi nav iespējams noskaidrot. Lielākā daļa bēgļu ir sīrieši, izcelsmi gan nevar noskaidrot. Žogu būvēt nevajag, robežkontroli nevajag, tāpat skaidrs, ka bēgļi ir sīrieši.

  Kā tādiem lai iegroza smadzenes?

 8. “Ir cilvēki, kas domā, ka Ķelnē notikušie uzbrukumi ir mūsu bēgļu politikas iznākums, taču” prātu izkūkojušie velkamisti, ieskaitot Vācijas vēstnieku Latvijā, domā, ka “tas tā nav”. Neapšaubāmi, ka sakāve 2.pasaules karā radīja vāciešu vidū graujošas psiholoģiskas sekas, kas jūtamas vēl tagad – izaugušas vairākas paaudzes tolerastu, kuri baidās lietas saukt īstajos vārdos un rīcību tautas un nacionālas valsts interesēs sauc par populismu.

  • jau nevar aizliegt vāciešiem turpināt tādā pašā garā,redzēs cik tālu aizies.Tikai nevajag tās savu izdarību sekas ar varu uzspiest “strēbt”citām valstīm.Ne mēs esam tos “bēgļus”aicinājuši, ne mums par viņiem jāgādā un jānes atbildība.Ja jau vācieši kā tauta un valsts iet uz iznīcību,tad kāpēc mums jāiet bojā kopā ar viņiem?Tāda kā kolektīva pašnāviba?

 9. tukša muldēšana! un melo ka turki integrējušies! dzivoju DE un turki jau kurā paaudzē dzīvo savā sabiedrībā un vācueši ar vuņiem nedraudzējas Rolfa kungs ! jūsu gimenes sievietēm ir noligti miessassargi ????

  • Laikam jau pašai savi miesassargi! Un turki izskatās ļoti apmierināti, vai ne!? Kaut Latvijas krievi reiz rādītu tik apmierinātas sejas!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+