Mobilā versija
+22.0°C
Anna, Annija, Ance
Trešdiena, 26. jūlijs, 2017
31. augusts, 2015
Drukāt

Monika Zīle: Vardarbība pret bērniem jāsoda pēc visbargākajiem pantiem, nepieļaujot atlaides (3)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Skatoties tālrādes sižetus no Itālijas un Grieķijas, kurp gandrīz katru dienu pāri Vidusjūrai no Āfrikas dažādos peldlīdzekļos atkuģo arvien jauni bēgļu tūkstoši, neviļus mostas sajūta, ka līdzās savas kailās dzīvības glābjošajiem pievienojusies svelmainā kontinenta tautu pārceļošanas straume. Tās tērce jau tuvākajā laikā sasniegs arī Latviju, kur sabiedrība neslēpj bažas, ka citā kultūrā sakņotajiem bēgļiem varētu izrādīties mums nepieņemama attieksme pret darba tikumu, kārtību, šejienes paražām un likumiem. Nav šaubu, ka dažos leņķos skatījums atšķirsies. Taču, lielos vilcienos lēšot, bēgļu iekļaušanās vietējā dzīvē visnotaļ atkarīga no tā, cik augstā mastā paši turam savu galveno vērtību karogu.

Šis karogs diemžēl slīd arvien zemāk un ļoti maz trūkst, lai pilnīgi iekristu dubļos. Ko dod mūsu Dziesmu svētku tradīciju un citu kultūras pērļu glabāšana, ja tai blakus gandrīz netraucēts attīstās un lekni zeļ necilvēku slānis? Jā, atsakot būt politkorekta, meklējot saudzīgāku apzīmējumu seksuālajiem vardarbjiem, kuri savu neķītro dziņu apmierināšanai izmanto arvien mazākus bērnus. Nupat svaigais gadījums Kokneses pusē ir desmit mēnešus veca meitene, bet ārstiem gadījies redzēt arī vēl jaunākus upurus. Par pēdējo runājot, šokē juristu izplūdušie komentāri: ka sodu bardzība pedofilus neaptur, ka papildus jāmeklē citas sviras, ka līdzīgi noziegumi notiek arī citās valstīs, ka… Vēl ciniskāk izklausās mērauklas meklēšana šo necilvēku briesmu darbiem: smagāku likuma pantu piemēros, ja atklāsies bērna izvarošana, citām seksuālajām traumām ir daudz “lētāks cenrādis”. Var izsprukt ar dažām stundām sabiedriskos darbos un piedevām izkaulēt mīkstāku rīksti uz invaliditātes rēķina, kā notika plašu sabiedrības sašutumu radījušajā Liepājas pedofilu prāvā. Nu, lūk – invalīdiem atlaides gan sabiedriskajā transportā, gan seksuālo noziegumu svēršanā!… Runā, ka pēc pārsūdzības minētās lietas jaunajā variantā mazu meiteni gadiem izmantojušo divu necilvēku sods varētu izrādīties vēl maigāks, nekā patlaban piespriestais, ja apstiprināsies tikai (!!!) pavešana netiklībā. Murgs un šausmas, vai ne? Piekrītot likumu piemērošanas loģikai, prāts vienalga atsakās pieņemt bērnu aizskārējiem izrādīto saudzību. Pedofilu tiesām jābūt visbargākajām pēc nāves soda atcelšanas.

Un vienosimies seksuālo varmāku bērniem nodarītā vērtējumā izmantot tiesiskas valsts jēdzienu, pestījot šos necilvēkus. Tiesiska valsts, manuprāt, pirmkārt sargā cilvēkus. Nevis otrādi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. okupācija sagrāva morāli Atbildēt

    Sabiedrības atveseļošanās prasīs 50 gadus, skaitot no okupācijas beigām.

  2. Tas Mozaīkas karogs ir ne tikai acīm, bet arī darbam – tie jaunie tā tiek sagatavoti…Aizliegs, nopietni tiesās, kur ņems jaunos?

  3. Biji pie varas, tad biji liberāliste. Visu izglītību , .., novedād līodz libereālismam! Nekaunīga svētule! Sauksim īstajos vārdos! Tu pirmā esi pie vainas! Tiesāt !

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kas tiem amerikāņiem nepatīk?

Gāzes varā

Eiropas Savienība nav apmierināta ar jaunākajām ASV sankcijām pret Krieviju. Izdevums “Politico” vēsta, ka ES komisāriem izplatītajā dokumentā tiek pausts Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera satraukums par to, ka jaunās sankcijas varētu skart dažādus Eiropas projektus enerģētikas jomā, un īpaši gāzes vadu “Nord Stream 2”, ko Krievijas gāzes koncerns “Gazprom” īsteno kopā ar vairākiem Eiropas uzņēmumiem. Latvija ir starp tām 13 ES valstīm, kas iebilst pret šo gāzesvadu Baltijas jūras dzelmē, saucot to par ģeopolitisku, nevis ekonomisku projektu. Turpretī Vācija un vairākas citas valstis vēlas tā īstenošanu. Šo pozīciju aizstāv arī Ž. K. Junkers.

Vai Rīgā jābūt mākslinieka Gustava Kluča ielai?
Inguna Ebela: pret neziņotājiem vajadzīgas paraugprāvas (15)Mazā Ivana nāve Dubeņu mežā liek uzdot daudzus “kāpēc”. Zēna vecākiem, kaimiņiem, institūcijām, kuru pienākums palīdzēt nemīlētiem un neaprūpētiem bērniem, garāmgājējiem, autobusa
Vai Austrālijas latvieši aizmirsti? (13)Latvijas sūtniecību Kanberā!
"Nauda iztērēta, rezultāta nav". Kā jūs iespaidojis ģimenes ārstu streiks? (6)Bitīte Baune, Limbažu novads: “Mana ģimenes ārste streiko, bet tas mani īpaši nav iespaidojis, jo visus pakalpojumus, kas šobrīd vajadzīgi, saņemu vai
Draugiem Facebook Twitter Google+