×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

Nedēļas nogalē – plaši folkloras svētki Daugavpilī (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

X Daugavpils starptautiskajā folkloras festivālā 31. janvārī un 1. februārī piedalīsies pavisam 20 ļoti atšķirīgas folkloras kopas, ansambļi, leļļu teātri un tautas mūzikas instrumentu ansambļi no Baltkrievijas, Gruzijas, Krievijas, Latvijas un Ukrainas, portālam LA.lv pastāstīja Daugavpils folkloras dziesmu un deju grupas “Svātra” vadītāja un festivāla koordinatore Sarmīte Teivāne

Kopumā tie būs aptuveni 300 dalībnieki, kuri festivāla apmeklētājus priecēs ar dažādu tautu tradīcijām. Pazīstamākie Latvijas pārstāvji – “Budēļi” un “Berendejka” no Rīgas, “Sudmaliņas” no Valkas, “Atzele” no Viļakas, bet pēc lielkoncerta īpašā koncertā uzstāsies Kristīne Kārkle-Puriņa kopā ar grupu “Folkvakars”. “Vairākas Latvijas folkloras kopas, karas atsaucās mūsu aicinājumam piedalīties folkloras svētkos, sacīja, ka nekad neesot Daugavpilī bijušas,” sacīja Sarmīte Teivāne, piebilstot, ka tā arī festivāla apmeklētājiem būs lieliska iespēja redzēt un dzirdēt atšķirīgus priekšnesumus.

Sarmīte Teivāne teic – no ārzemēm galvenokārt aicināti Daugavpils sadraudzības pilsētas pārstāvoši kolektīvi, kā arī tādas folkloras grupas, kuras sadarbojas ar vietējām mazākumtautību biedrībām. Festivāla koordinatore teic, ka īpaši interesants un neparasts solās būt Maskavas kolektīva “Dušegrei” priekšnesums: “Viņi ļoti aizraujoši, interesanti, rotaļīgi pasniedz folkloru bērniem izmantojot dažādu tautu pasakas, tautas dziesmas, paši veido lelles, pievieno instrumentālo apdari un parāda šīs pasakas leļļu teātra formā.” Savukārt festivāla lielkoncertā 1. februārī, kas daudzo dalībnieku dēļ solās būt vismaz trīs stundas garš, “Dušegrei” rādīšot savus muzikālos priekšnesumus.

Festivāla laikā Daugavpils pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs apmeklēt dažādus koncertus, piedalīties latviešu tradicionālās dziedāšanas, sveču liešanas un niedru stabuļu izgatavošanas meistardarbnīcās, iesaistīties folkloras danču vakara aktivitātēs, kā arī apgūt dažādu tautu tradicionālās dziesmas un dejas.

Festivāla dalībniekiem no Latvijas lielkoncerts būs dubulta slodze, stāsta Sarmīte Teivāne: “Sākas gatavošanās lielajiem folkloras svētkiem “Baltica 2015″, un lielkoncerts vienlaikus būs arī pirmā skate. Skatītājiem tā ir papildus garantija par izcilu sniegumu.”

Daugavpils Starptautiskā folkloras festivāla pirmsākumi meklējami 1995. gadā, kad Daugavpilī tika sarīkots I Starptautiskais maskošanās festivāls. Laika gaitā festivālam ir mainījies formāts, un šogad tas ir Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls, kura mērķis ir popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu kultūru.

Savukārt festivāla mājinieki “Svātra” (latgaliešu mēlē vārds nozīmē nojautu, nojausmu) tieši šogad svin 20 gadu pastāvēšanu. Sarmīte Teivāne stāsta – sākotnēji folkloras kopa nodibināta pie Daugavpils Ekoskolas, taču 20 gadu laikā dalībnieki izauguši un nu jau pašiem aug jaunā folkloristu paaudze. “Turklāt esam no folkloras kopas izauguši par folkloras dziesmu un deju grupu,” uzsver vadītāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Paldies Svātrai par maizes ceļu!

  2. Es varēju klausīties mazliet lirika, bet jutu latviešu sāgu pietiekami. Liels paldies!

Draugiem Facebook Twitter Google+