×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

No Anitas Garančas atvadīsies ceturtdien

Foto: LETAFoto: LETA

Vokālā pedagoģe Anita Garanča.

Atvadīšanās no vokālās pedagoģes un dziedātājas Anitas Garančas notiks ceturtdien, aģentūra BNS noskaidroja Latvijas Nacionālās operā un baletā.

No Garančas varēs atvadīties plkst.14 Krematorijas Lielajā zālē.

Jau vēstīts, ka Garanča pēc ilgstošas slimošanas mūžībā aizgāja 23. jūlijā. Viņa bijusi muzikālā pedagoģe daudziem Latvijas operdziedātājiem, tostarp savai meitai pasaulslavenajam mecosoprānam Elīnai Garančai.

Operas pārstāve Irbe Treile informēja, ka Garanča ir izaudzinājusi “daudzus patiesi izcilus operas māksliniekus, sniedzot viņiem vērtīgus padomus vokālās meistarības padziļināšanā, Garančas audzēkņi šobrīd dzied uz pasaules nozīmīgākajām operas skatuvēm Ņujorkā, Milānā, Vīnē, Parīzē, Londonā un citās metrolopēs”.

Garančas nodarbības apmeklējuši gan daudzi ārvalstu dziedātāji, gan arī latviešu solisti – Maija Kovaļevska, Evija Martinsone, Inga Šļubovska, Kristīne Gailīte, Ilona Bagele, Viesturs Jansons, Krišjānis Norvelis, Baiba Berķe, Ieva Parša, Irma Pavāre un daudzi citi Latvijā pazīstami dziedātāji, aktieri.

Treibe pavēstīja, ka Garanča 1973. gadā absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģentu nodaļu, bet 1982. gadā ieguvusi diplomu vokālajā mākslā, bijusi kamerkora “Ave Sol” un Filharmonijas soliste.

Par savu skolotāju Garanču sauc arī liela daļa Latvijas dramatiskā teātra aktieru. Latvijas Nacionālajā operā viņa strādāja kopš 1996. gada. Garanča bijusi augstu novērtēta profesore Latvijas Mūzikas akadēmijā un Latvijas Kultūras akadēmijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+