×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

No Krievijas pārtiku ievest nedrīkst

Foto - Leons StipraisFoto - Leons Stiprais

Atgriežoties no Krievijas, Latvijas puses robežsargs man “konfiscēja” žāvētu desu apmēram 1,5 kg. Darbinieks atrunājās, ka tādas prasības izvirzītas Āfrikas cūku mēra dēļ. Esmu neizpratnē – kāda saistība žāvētai desai ar mēri? Kādas pārtikas preces drīkst ievest Latvijā no Krievijas? Edmunds Rīgā

Sazinājos ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) sabiedrisko attiecību daļas vadītāju Annu Joffi. Viņa paskaidroja, ka Eiropas Savienībā, tātad arī Latvijā, jau kopš iestāšanās – 2004. – gada no trešajām valstīm, t. sk. no Krievijas, nedrīkst ievest privātam patēriņam paredzētus dzīvnieku izcelsmes produktus. Tas tāpēc, lai nepieļautu bīstamu dzīvnieku infekcijas slimību ievazāšanu ES.

A. Joffe: “Ir aizliegts ievest gaļu un gaļas produktus – svaigu gaļu, kūpinājumus, gaļas pusfabrikātus un izstrādājumus; pienu un piena produktus – svaigu un pasterizētu pienu, iebiezinātu pienu, biezpienu, krējumu, sieru. Izņēmums ir sausais piens zīdaiņiem, zīdaiņu un īpašā pārtika personīgam patēriņam, kā arī lolojumdzīvnieku barība medicīniskos nolūkos, ko atļauts ievest.”

Pastiprinātas privātpersonu bagāžas pārbaudes uz robežas notiek kopš 2013. gada vasaras, kad Krievijā un Baltkrievijā uzliesmoja Āfrikas cūku mēris. Bagāžas kontroli veic muitas amatpersonas.

Visos robežkontroles punktos, arī lidostā “Rīga”, izvietoti informatīvi plakāti, kas brīdina par pārtikas produktiem, ko aizliegts ievest Latvijā. Robežas šķērsošanas vietās ir pieejami arī informatīvi bukleti. Plašāk par to var uzzināt arī PVD mājas lapā www.pvd.gov.lv.

Pieredze

Kristīne Kučinska, bieži apciemo radus Baltkrievijā: “Agrāk kā ciemkukuli Latvijā pārvedām baltkrievu kupātus, desu, teļa gaļas izstrādājumus, arī piena produktus, kas pēc kvalitātes atgādina lauku ražojumu. Kaut braucam uz Gomeļas apgabalu, ceļamaizi līdzi vairs neņemam. Arī sviestmaizi ar desu vai sieru nāksies atstāt uz robežas, par kūpinātu vistiņu pat nerunājot. Ciemkukulim uz Latviju šoreiz pirkām baltkrievu saldumus un dzērienus. Arī spaini kartupeļu, ko nopirkām ceļmalā no tantiņām un kas ļoti labi noder nacionālā ēdiena – draņiku – gatavošanai, muitas darbinieks uz robežas palūdza izbērt norādītājā kastē. Nezināju, ka arī tos aizliegts ievest Latvijā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+