×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Nodokļa atlaides

Foto - LETAFoto - LETA

Cik lielas atlaides ir nodoklim, kas jāmaksā trešās grupas invalīdam, izejot tehnisko apskati mašīnai? 
Biruta Kalniņa Saldū

 

“Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likuma” 6. panta pirmajā daļā ierakstīts, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli nemaksā par vienu vieglo automobili, motociklu, triciklu vai kvadraciklu, kurš jau ir vai kuru reģistrē I vai II grupas invalīdam īpašumā, turējumā vai valdījumā, un vienu invalīdam paredzētu transportlīdzekli, kura īpašnieks, turētājs vai valdītājs ir III grupas invalīds.

Tātad III grupas invalīdam atbrīvojumu piemēro tikai tad, ja šis transportlīdzeklis viņam ir paredzēts – aprīkots ar speciālu vadības sistēmu vai pārnesumkārbu. Jāatceras, ka pirms maksājumu veikšanas obligāti jāuzrāda invalīda apliecība.

Tostarp Ministru kabineta “Noteikumos par valsts akciju sabiedrības “Ceļu satiksmes drošības direkcija” pakalpojumu cenrādi” precizēts, ka no samaksas par tehnisko apskati atbrīvo personas, kas saņem atļauju piedalīties ceļu satiksmē, ja to piešķir ar speciālas vadības sistēmu aprīkotam vieglajam automobilim, kurš reģistrēts vadītājam invalīdam, kā arī automobilim ar pārnesumkārbas automātisko vadību, kurš reģistrēts vadītājam invalīdam ar kustību traucējumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+