Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
13. jūlijs, 2016
Drukāt

Noraida Ķīnas pretenzijas

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Ķīna jau veic militāro būvniecību vienā no strīdīgajām Spratlija arhipelāga salām.

Starptautiskais tribunāls Hāgā ir atzinis, ka Ķīnai nav “vēsturisku tiesību” uz Dienvidķīnas jūru un salām, kas tajās atrodas.

Runa lielākoties ir par jūras un minerālu resursiem bagātajām Spratlija salām un Skārboro sēkli, kas atrodas Filipīnu ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā. Arī prasību Hāgas tiesā 2013. gadā iesniedza Filipīnas. “Tribunāls secinājis, ka nav juridiska pamata Ķīnas pretenzijām uz vēsturiskām tiesībām jūras apgabalos, kurus iekļauj Pekinas patvaļīgi nospraustā līnija,” teikts tiesas paziņojumā. Ķīna ir izvirzījusi pretenzijas praktiski uz visu Dienvidķīnas jūru, ieskaitot tajā esošās salas un rifus, kaut gan savas pretenzijas uz atsevišķiem apgabaliem ir arī citām šīs jūras krastu valstīm – Vjetnamai, Taivānai, Malaizijai un Brunejai. Pekina strīdīgajās teritorijās veic gan militāras aktivitātes, gan patvaļīgu būvniecību, piemēram uzceļot 55 m augstu bāku uz viena no Spratlija salu rifiem. Pekinas ieskatā, Hāgas tribunāla lēmums tai nav juridiski saistošs.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+