×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

Noraida ZZS priekšlikumu atsākt pensiju indeksāciju

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien balsojot noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) priekšlikumu par mazo pensiju indeksācijas ātrāku atsākšanu, indeksācija paliek iesaldēta līdz 2014.gada 1.janvārim, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Deputātiem bija jālemj par ierosināto grozījumu nodošanu tālākam darbam Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā. Balsojot ar 42 balsīm par 42, vēl 31 pret un 21 cilvēkam atturoties, parlamentārieši šo priekšlikumu noraidīja.

ZZS frakcijas sagatavotie grozījumi paredzēja likumu “Par pensijām” papildināt ar normu, kas noteic, ka pensiju apmērs ir pārskatāms, ja faktisko patēriņa cenu indekss ir lielāks par skaitli 1.

Tādējādi pensijas, kuras nepārsniedz 180 latu, tiktu pārskatītas divas reizes gadā ‒ aprīļa sākumā, ņemot vērā faktisko patēriņa cenu indeksu, un oktobra sākumā, ņemot vērā faktisko patēriņa cenu indeksu un 50% no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma procentiem.

Savukārt pensijas, kuru apmērs pārsniedz 180 latu, tiktu pārskatītas vienu reizi ‒ 1.oktobrī, ņemot vērā tikai faktisko patēriņa cenu indeksu .

Noraidot ZZS ierosinājumu, spēkā paliek pašreizējā likuma redakcija, kas noteic, ka valsts pensijas apmērs Ministru kabineta noteiktajā kārtībā pārskatāms ik gadu, ņemot vērā patēriņa cenu un apdrošināšanas iemaksu algas indeksa izmaiņas. Tomēr patlaban pensiju indeksācija līdz 2014.gada 1.janvārim ir iesaldēta. Savukārt no 2014.gada sākuma bija plānots atsākt visu pensiju indeksāciju vienu reizi gadā – 1.oktobrī, ņemot vērā inflācijas indeksu .

ZZS sagatavotās izmaiņas paredz, ka attiecīgās izmaiņas stātos spēkā jau šā gada 1.septembrī.

Aģentūra BNS iepriekš jau vēstīja, ka valdība ekonomiskās krīzes laikā pārtraukto pensiju indeksāciju solījusi atsākt 2014.gadā. Līdz šim vairākkārtēji mēģinājumi panākt tās atjaunošanu ātrāk nav izdevušies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+