×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. augusts, 2013
Drukāt

Norvēģijas premjers izliekas par taksistu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Norvēģijas premjerministrs Jenss Stoltenbergs atklājis, ka viņš kādu pēcpusdienu ir izlicies par taksometra vadītāju, lai uzzinātu, kas patiešām uztrauc vēlētājus.

 

“Man ir svarīgi dzirdēt, ko cilvēki patiešām domā. Ja ir kāda vieta, kur cilvēki saka, ko domā, tad tas ir taksometrs,” Stoltenbergs, tērpies kompānijas “Oslo Taxi” darbinieka formā, sacīja video, kas nedēļas nogalē ievietots tīmekļa vietnēs “Facebook”, “Twitter” un “YouTube”. Video publiskots laikā, kad Norvēģijā pilnā sparā norit kampaņa pirms 9. septembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, kurās, kā liecina sabiedriskās domas aptaujas, Stoltenberga valdošā kreisi centriskā koalīcija zaudēs.

Kāda gados vecāka kundze, kas atpazina Stoltenbergu, aicināja premjeru rīkoties saistībā ar lielo uzņēmumu vadītāju algām, sūkstoties, ka “tādā veidā viņiem nevajadzētu pelnīt miljonus”. Par braucienu ar premjerministru pie stūres pasažieriem nebija jāmaksā.

Pasažieri ar taksometra vadītāju pārrunāja dažādus jautājumus no izglītības līdz naftas politikai. Uz jautājumu, vai viņš vēlētos būt taksometra vadītājs, ja zaudēs vēlēšanās, Stoltenbergs atbildēja, ka , viņaprāt, “valstij un Norvēģijas taksometru pasažieriem būs labāk, ja es būšu premjerministrs, nevis taksometra vadītājs”.

Leiboristu līderis Norvēģijas ekonomiku ir veiksmīgi vadījis cauri 2008. gada pasaules ekonomikas krīzei, tomēr viņa partija, kas pie varas nāca 2005. gadā, ir zaudējusi atbalstu, jo valstī valda uzskats, ka tā pie varas ir bijusi pārāk ilgi. Leiboristi arī asi kritizēti par varas iestāžu negatavību tādiem uzbrukumiem kā labējā ekstrēmista Andersa Bēringa-Breivīka 2011. gada jūlijā Oslo sarīkotajam sprādzienam un apšaudei, kurā gāja bojā 77 cilvēki.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+