Sports
Ziemas sports

Norvēģis Kristofešens kļūst par pasaules čempionu milzu slalomā; Gedram 39.vieta0


Norvēģis Henriks Kristofešens ar pasaules čempionāta zelta medaļu.
Norvēģis Henriks Kristofešens ar pasaules čempionāta zelta medaļu.
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Norvēģijas kalnu slēpotājs Henriks Kristofešens piektdien Zviedrijā uzvarēja pasaules čempionāta milzu slaloma sacensībās, kamēr latvietis Žaks Gedra izcīnīja 39.vietu.

Vēl pēc pirmā brauciena Kristofešens atradās trešajā vietā, tomēr pēc teicama otrā starta viņš apsteidza priekšā esošos francūzi Aleksi Pinturo un titulēto austrieti Marselu Hiršeru.

Noslēgumā norvēģis divu braucienu summā par 0,20 sekundēm apsteidza Hiršeru, kurš līdz ar to neaizstāvēja pasaules čempiona titulu šajā disciplīnā, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Pinturo.

Kristofešens guvis savu pirmo uzvaru šāda mēroga sacensībās. 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs viņš tikai 19 gadu vecumā ieguva bronzu slalomā, toreiz kļūdams par jaunāko vīriešu kalnu slēpotāju, kurš Olimpiādē ticis pie godalgas.

“Beidzot man izdevās tikt pie zelta,” sajūsmā bija Kristofešens, kurš pērn Phjončhanas olimpisko spēļu milzu slalomā bija spiests piekāpties Hiršeram un samierināties ar sudrabu. “Tas ir brīnišķīgi, jo milzu slaloma sacensībās nebiju uzvarējis kopš 2015.gada.”

Tikmēr Gedra pēc pirmā brauciena bija 53.vietā, tomēr otrajā, pateicoties arī citu konkurentu neveiksmēm, viņš pakāpās uz 39.pozīciju. Summā viņš uzvarētājam piekāpās par 13,52 sekundēm.

Saistītie raksti

Gedra par savu sniegumu nopelnīja 97,37 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas punktus, kas gan krietni atpaliek no viņa labākajiem rezultātiem.

Kopumā abus braucienus veica 46 kalnu slēpotāji.

Pasaules čempionātā kalnu slēpošanā piedalās kopā astoņi Latvijas sportisti.

Planētas meistarsacīkstes norisinās Orē, kur kalnu slēpošanas mači iekļauti arī Stokholmas 2026.gada ziemas olimpisko spēļu kandidatūras pieteikumā.

LA.lv