Pasaulē

Noskaidro Teksasas slaktiņa šāvēja motīvu 16

Traģēdijas apkārtnē. REUTERS/LETA

Uzbrucējam, kurš ASV Teksasas štata baznīcā svētdien nošāva 26 cilvēkus, motīvs, pēc visa spriežot, radies sadzīves strīdā, pirmdien pavēstīja amatpersona.

“Tā motīvi nebija saistīti ar rasu attiecībām, tas nebija sakarā ar reliģiskiem uzskatiem. Tā bija sadzīves situācija attiecībās ar ģimeni un radiniekiem,” preses konferencē sacīja Teksasas Sabiedrības drošības departamenta reģionālais direktors Frīmens Mārtins.

“Aizdomās turētā sievasmāte apmeklēja šo baznīcu,” viņš sacīja, piebilstot, ka 26 gadus vecais šāvējs Devins Patriks Kelijs pirms slaktiņa izsūtījis “draudu īsziņas”.

Apšaudē baptistu baznīcā Teksasas štata Sāderlendspringsā svētdien nogalināti 26 un ievainoti apmēram 20 cilvēki, paziņojis Teksasas gubernators Gregs Abots. Upuri ir vecumā no pieciem līdz 72 gadiem. 10 no ievainotajiem vēl arvien ir kritiskā stāvoklī.

Uzbrucējs dzīvojis netālu – Teksasas štata Ņūbraunfelsā.

Slaktiņš noticis Sāderlendspringsas Pirmajā baptistu baznīcā. Šāvējs, kurš bijis bruņots ar pusautomātisko triecienšauteni un kuram mugurā bijusi bruņuveste, ienācis dievnamā dievkalpojuma laikā īsi pirms dienas vidus un atklājis uguni.

Apšaude turpinājusies, līdz baznīcā ieradies kāds ar šauteni bruņots vietējais iedzīvotājs. Viņš stājies pretī uzbrucējam, kurš nometis ieroci un aizbēdzis savā automašīnā, bet vietējais iedzīvotājs dzinies viņam pakaļ, žurnālistiem iepriekš pastāstīja Mārtins.

Uzbrucējs tika atrasts nošauts savā automašīnā, un izmeklētāji uzskata, ka viņš nošāvies pats. Iepriekš bija izteikti pieņēmumi, ka viņu nošāvis vietējais iedzīvotājs, kurš dzinies viņam pakaļ, vai policija.

Kelijs 2010.gadā sāka dienēt gaisa spēkos, bet 2012.gadā viņam karatiesa piesprieda 12 mēnešu cietumsodu par sievas un bērna piekaušanu un sieva pieprasīja laulības šķiršanu. 2014.gadā viņš ar negodu tika atvaļināts no dienesta.

Nav ziņu, ka Kelijs būtu bijis saistīts ar kādu teroristu grupējumu.

Līdzīgi daudziem citiem masu slaktiņu rīkotājiem, Kelijs bija izgāzis savu niknumu uz pasauli sociālajos medijos, tīklā “Facebook” zākājot organizēto reliģiju, baznīcu un ticīgos.

Pirms izdzēšanas viņa “Facebook” kontā bija lasāms Marka Tvena citāts: “Es nebaidos no nāves. Es esmu bijis miris miljardiem gadu pirms savas dzimšanas un neesmu cietis ne mazāko neērtību tās dēļ.”

Savā “LinkedIn” kontā Kelijs tomēr kā savas interešu jomas minēja dzīvnieku labklājību, mākslu un kultūru, bērnu un pilsoņu tiesības.

Vairāki viņa bijušie klasesbiedri sacīja, ka esot turējušies pa gabalu no šī kareivīgā ateista, kas bieži izturējies naidīgi un agresīvi.

LA.lv