Pasaulē
Eiropa

Noslēdzas EK aptauja par atteikšanos no laika maiņas0

Foto – Shutterstock

Eiropiešiem vēl ir laiks līdz ceturtdienas vakaram, lai interneta aptaujā paustu savu viedokli par pāreju no ziemas uz vasaras laiku un iespējamo atteikšanos no šādas prakses.
Eiropas Komisijas (EK) rīkotā interneta aptauja noslēgsies šovakar no plkst.10 līdz pusnaktij atkarībā no valsts un laika zonas.

Aptaujā, kas tika sākta 4.jūlijā, respondentiem tiek jautāts, vai viņi vēlas saglabāt laika maiņu vai atteikties no tās, kā arī kuram laikam viņi dod priekšroku – vasaras vai ziemas laikam.

Augusta sākumā aptaujā bija piedalījušies jau vairāk nekā viens miljons cilvēku.
Kad tiks paziņoti aptaujas rezultāti, pagaidām vēl nav zināms.

Pilsoņu iniciatīvas vairākās Eiropas valstīs apliecinājušas, ka lielu daļu sabiedrības satrauc pāreja uz vasaras laiku un atgriešanās pie ziemas laika, kas notiek katra marta un oktobra pēdējā nedēļas nogalē.

Par atteikšanos no pārejas uz vasaras laiku visaktīvāk iestājas Lietuva, Somija un Polija.

Eiropas Savienībā (ES) pāreju uz vasaras laiku nosaka EP un ES Padomes direktīva par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām ES dalībvalstīm.

Pāreja no ziemas laika uz vasaras laiku un atpakaļ tika ieviesta, to pamatojot ar nepieciešamību labāk izmantot diennakts gaišo laiku un taupīt elektroenerģiju, taču pastāv viedoklis, ka tā var kaitēt veselībai.

LA.lv