×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. maijs, 2013
Drukāt

Notiks 12. Introvertās mākslas festivāls “Ad Lucem”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Pašā vasaras pilnbriedā no 24. līdz 27. jūlijam, jau divadsmito reizi uz koncertiem Rīgā, Gulbenē un Kuldīgā aicinās Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem”.

Festivāla koncertos izcili Latvijas un ārvalstu mūziķi – Latvijas Radio koris, Rietumu un Austrumu mūzikas ansamblis „Sarband”, ērģelnieks Atis Stepiņš un īpašais šī gada festivāla viesis – izcilais franču čellists Anrī Demarkets – aicinās apstāties un piedzīvot brīnišķīgas muzikālas atklāsmes cilvēka garīguma meklējumos.

Festivāla atklāšanas koncertā 24. jūlijā 20:00 Rīgas Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā pirmo reizi Latvijā uzstāsies pasaulē atzītais starpkultūru mūzikas ansamblis “Sarband”. Programma “Vox Feminae” („Sievietes balss”) ir sievietes ceļš pie dieva, kurā saplūst Rietumu un orientālās mūzikas skaņu pasaules. Senās un tradicionālās sakrālās mūzikas formās dzirdēsim agrīnās Austrumu kristīgās baznīcas dziedājumus, divu leģendāru viduslaiku sieviešu (gaišreģes, komponistes, rakstnieces un diplomātes Bingenas Hildegardes (12.gs.) un Zviedrijas Brigitas (14.gs.)) misticisma apdvestos korāļus un himnas, kā arī arābu mutvārdu tradīcijas dziedājumus. Tos izpildīs izcilās dziedātājas – zviedriete Miriama Andersena (balss, gotu arfa), libāniete Fadia el-Hage un ansambļa „Sarband” dibinātājs, ievērojamais bulgāru izcelsmes vācu muzikologs Vladimirs Ivanovs (lauta un perkusijas). 25. jūlijā 19:30 Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā šī programma skanēs bezmaksas koncertā.

Festivāla otrs bezmaksas koncerts „Vakara lūgšana” izskanēs 25. jūlijā 19:00 Gulbenes Ev. luteriskajā baznīcā: balsu virtuozi – Latvijas Radio koris aicinās noklausīties apgarotākos un skaistākos 20.gs. komponistu Arvo Perta un Valentīna Silvestrova  skaņdarbus, kā arī Pētera Vaska īpašo muzikālo veltījumu Imantam Ziedonim. Savukārt 26. jūlijā 20:00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā šo programmu tematiski, harmoniski un garīgi papildinās Džona Tavenera pārpasaulīgais skaņdarbs „Svjati” Latvijas Radio kora un franču čellista Anrī Demarketa dziļi izjustajā sniegumā.  Demarkets Latvijas publikai pazīstams gan no iepriešējiem festivāla, gan arī Sinfonietta Rīga sadarbības koncertiem. Čellista un Latvijas Radio kora kopspēle ievadīs jaunu starptautisku sadarbību, kuras rezultātā iecerēta speciāli čellam un korim radīta koncertprogramma.

Koncertā „Bahs Rīgas Domā” 27. jūlijā 20:00 Rīgas Domā klausītājiem būs iespēja izbaudīt poētiskā un filozofiskā valdzinājuma apvītās J.S.Baha Čella svītas ievērojamā franču čellista Anrī Demarketa lasījumā. Čella svītas ir atskaņojuši daudzi ievērojami solisti, arī Pablo Kazals, Jo-jo Ma, Miša Maiskis, Antonio Menezess, Žaklīna Deprē un Mstislavs Rostropovičs. Anrī Demarketa interpretācija ir izcila, ko vēl spilgtāku dara viņa personīgi emocionālais stāsts un brīnišķi dziļais čella tembrs. Rīgas Domā viņš atskaņos trīs Baha svītas čellam, ko papildinās Baha skaņdarbi ērģelēm Ata Stepiņa izpildījumā.
Introvertās mākslas festivāls “Ad Lucem” notiek kopš 2002. gada – tā ir mākslas radīta telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa, miera un harmonijas oāze, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu. “Ad Lucem” latīņu valodā nozīmē “uz gaismu”, kas festivāla kontekstā apzīmē radošumu un gaismu ikvienā cilvēkā. Sadarbībā ar izciliem māksliniekiem festivāls piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Tas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt būtisko un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+