×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Olga Žitluhina izdejos savu audzēkņu idejas

Foto: LETAFoto: LETA

Jau pēc nedēļas, 22. un 23. novembrī, profesore, horeogrāfe Olga Žitluhina, kas zināma kā Latvijas laikmetīgās dejas ciltsmāte, izdejos savu audzēkņu – četrpadsmit jaunu un vairs ne tik jaunu horeogrāfu – solo darbus, kas radīti tieši īpašajai solistei, portālam LA.lv pastāstīja Olgas Žitluhinas deju grupas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Plūmiņa.

Unikālais laikmetīgās dejas projekts “Solo piecpadsmit” pēta dažādu mākslas profesiju un varas attiecības – izrādē ne tikai horeogrāfe “pakļaujas” savu audzēkņu vadībai – arī atbildība par izrādes galīgo formātu ir uzticēta nevis horeogrāfam vai režisoram, bet gan mūzikas producentam un dejas kritiķei.

Olga Žitluhina: “Jau sen nebiju bijusi uz skatuves stundas garumā. Tā ir traka atbildība, jo gandrīz visi horeogrāfi vienlaicīgi ir bijuši arī mani audzēkņi. Es centos distancēties, cik vien iespējams un nebūt ne pasniedzēja, ne horeogrāfe, bet vienkārši izpildītāja. Tāpēc visiem uzsvēru – dodiet, kas jādara, bet nejautājiet padomu. Un katra horeogrāfa pieeja, kā strādāt ar izpildītāju, bija pilnīgi atšķirīga. Es necentos iemiesoties, bet atcerēties, kas katrā no 14 miniatūrām ir īpašs – ko mēs apspriedām, kādiem idejiskiem un kustības akcentiem pievērsām uzmanību. Dažs mazajā etīdē gribēja visu dzīvi ielikt.”

Laikmetīgās dejas cienītāji šo Latvijas laikmetīgās dejas darbu vēl var novērtēt divās izrādēs Ģertrūdes ielas teātrī 22. un 23.novembrī plkst. 18.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+