Kultūra
Teātris un kino

Olgas Dreģes jubilejas vakarēšanas visā Latvijā0


Olga Dreģe
Olga Dreģe
Foto – Zane Bitere/LETA

VEF Kultūras pilī 1. un 2. martā 80 gadu jubileju svinēs izcilā un leģendārā Dailes teātra aktrise Olga Dreģe. “Koncerti būs kā sarunas par piedzīvoto, pārdzīvoto sapni – no pagātnes līdz šodienai,” ieskicē māksliniece, kura šajos koncertos sev līdzās uz skatuves aicinās savus skatuves partnerus no filmām un teātra izrādēm, un uz lielā ekrāna rādīs fragmentus no filmām un teātra izrādēm.

Māksliniece, aicinot uz koncertiem, teic: “Tie būs vakari, kuros kopā ar kolēģiem, uzticīgajiem skatītājiem un teātra mākslas cienītājiem ļausimies pieskārieniem manam dzīves skrējienam – cauri ilgām, sapņiem, no Smiļģa horizonta līdz vertikālei, pa kuru es joprojām kāpju kā alpīnists soli pa solim – tieksmē pēc pilnības, pēc skaistuma, kur mani vilina trīs Dailes liesmas, kurās esmu dedzināta, kalta un rūdīta. Lai kā gribētos šos mirkļus aizkavēt vai apturēt, laiks ir lielākais dzīves režisors, un ar mani sveicinās jau mans 80. dzīves pavasaris. Šajos vakaros būs dziesmas, bērni, skatītāju vēstules, daudz humora un prieka!”

Nav noslēpums, ka Olga par saviem jubilejas koncertiem domāja jau pirms kāda laika un bija plānots, ka režisors būs Valdis Liepiņš. “Mēs saglabājām Valda radīto konceptu, ieceri. Esam pieaicinājuši TV režisori Aivu Ādamsoni, kas sakārto ekrāna video. Aiva mums palīdz pabeigt Valda ieceri. Valda ideja bija viss par un ap Olgas vēstulēm. Gan viņai rakstītās skatītāju vēstules, gan kolēģu vēstules, gan Olgas pašas rakstītās. Viņas cīņu biedri, kas piedalās koncertos, gan Jānis Streičs, gan Baiba Indriksone visi, visi raksta Olgai vēstules par kopā pavadīto laiku, varbūt par to, kas vēl nebija nepateikts. Katrā koncertā būs cits mākslinieku sastāvs. Arī tas būs kā pārsteigums skatītājiem, bet Olgai rakstītās vēstules gan visas tiks nolasītas visos koncertos. Pirmā koncerta daļa ir “Par Ogu” – viņas dzīvesstāsts, otrā koncerta daļā “Ar Olgu” un koncerta izskaņā būs dziedāšana. Nevar visu atklāt, bet būs duets ar Jāni Paukštello, būs dziesma par veco Kaču, dziesmas no viņas teātra izrādēm un to viņas pūrā ir daudz. Pati Olga gan uz dziedāšanu īpaši neraujas. Rīgas koncertos uz skatuves būs Olgas meita, mazdēls, Olgas māsa. Tāda ģimeniska atmosfēra, kā Ēriks Hānbergs saka: “Vakarēšana”,” atklāj producents Sandis Mohovikovs.

Koncertus vadīs pazīstamais rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs un Dailes teātra aktrise Aija Dzērve, piedalīsies kinorežisors Jānis Streičs, Olgas ekrāna partneri Uldis Dumpis, Baiba Indriksone, Lolita Cauka Diāna Zande, Gundars Āboliņš, ilggadējie skatuves kolēģi Ausma Kantāne un Jānis Paukštello, koris “Balsis”, bērnu ansamblis “Knīpas un knauķi” un citi viesi. “Olga pati izvēlējās koncertu vadītājus gan Ē. Hānbergu, gan A. Dzērvi. Ē. Hānbergs palīdz arī scenārija rakstīšanā. Abi mākslinieki ir bezgala priecīgi par iespēju būs kopā ar Olgu visos padsmit viņas jubilejas koncertos,” stāsta Sandis un atklāj, ka Olgai top arī vairāki skatuves tērpi: “Olgai ir savas prasības un tas ir Olgas un Annas Heinrihsones kopdarbs. Abām māksliniecēm šis nav pirmais kopējais darbs. Anna zina, kas Olgai piestāv, patīk. Tā ir skaista divu mākslinieču sadarbība.”

Koncerti ir iecerēti kā sirsnīga tikšanās un vakarēšana kopā ar skatītājiem un saviem kolēģiem. Katrs koncerts būs atšķirīgs, jo mainīsies skatuves partneri. “Olga ir no tām aktrisēm, kas spēj ar saviem jubilejas koncertiem piepildīt lielās Latvijas koncertzāles. Tā ir tā lielā, neizmērojamā skatītāju mīlestība. Liels talants un vienkāršība, ko skatītāji jūt un novērtē,” stāsta Sandis.

Lai arī jubilejas koncerti Rīgā tiek svinēti VEF Kultūras pilī, taču tie, kas vēlēsies mākslinieci sveikt uz Dailes teātra skatuves, tiek aicināti 11. martā uz divām “Tobāgo!” izrādēm. “Tā ir pašas jubilāres vēlme,” atklāj Sandis.

 

1., 2. III un 25. V 19.00 VEF Kultūras pilī Rīgā

3. III 18.00 Jelgavas kultūras namā

16. III 19.00 Ogres novada kultūras centrā

18. III 18.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē

29. III 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

6. IV 19.00 Valmieras kultūras centrā

21. VI 18.00 Krustpils kultūras namā Jēkabpilī

8. V 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”

12. V 19.00 Madonas kultūras namā

20. V 18.00 Alūksnes kultūras centrā

24. V 19.00 teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī

5. VIII 18.00 Dobeles Ķestermeža estrādē

24. VIII 19.00 Saulkrastu brīvdabas estrādē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 12 līdz 25

LA.lv