×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
10. oktobris, 2016
Drukāt

Pabriks: Krievijas un ASV attiecības pašlaik ir ļoti sliktā stāvoklī (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas parlamenta deputāts Artis Pabriks

Pašreizējā situācijā ASV un Krievija ir ļoti tuvu iespējamam konfliktam Sīrijas teritorijā, uzskata Eiropas parlamenta deputāts un bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs Artis Pabriks (V).

Viņš vērtē, ka Krievijas un ASV attiecības pašlaik ir ļoti sliktā stāvoklī un tas atsaucas uz visu rietumu pasauli.

“Es domāju, ka pašreizējā situācijā ASV un Krievija ir ļoti tuvu iespējamam konfliktam Sīrijas teritorijā. Krievija cer uz to, ka pašreizējā ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija nespēs spert spēcīgus soļus, jo tuvojas ASV prezidenta vēlēšanas,” skaidroja Pabriks.

Ņemot vērā, ka ASV ir aizņemta ar prezidenta vēlēšanām, Krievija cenšas nostiprināt savas pozīcijas Sīrijā. “Redzot, cik blīva šajā kara plosītajā valstī ir militārā karadarbība, mēs varam nonākt līdz situācijai, kad ASV var notriekt vai neļaut kādai no Sīrijas režīma lidmašīnām bombardēt Sīrijas pilsētu Alepo. Krievija var uz to atbildēt, līdz ar to nevaram izslēgt situāciju, ka eskalācija Sīrijā starp abām valstīm varētu pieaugt,” uzsvēra Pabriks.

Pabriks nedomā, ka Krievija būtu ieinteresēta konfliktu pārnest ārpus Sīrijas teritorijas, turklāt Krievijas militārā kapacitāte ir ierobežota, lai gan šī valsts pēdējos gados ir palielinājusi savas spējas.

“Krievijas militāras un politiskās aprindas ir pieradušas blefot – mēs iesim uz priekšu tik ilgi, kamēr mūs neapturēs. Līdz šim lielākā Rietumu kļūda ir tāda, ka neviens pēdējo piecos gadu laikā ne Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, ne Krieviju Sīrijā un Ukrainā nav vēlējies īsti apturēt. Krievija uzskata to par vājumu un vienkārši soļo uz priekšu,” uzsvēra Pabriks.

Jau ziņots, ka ANO Drošības padomē (DP) sestdien neizdevās pieņemt divas rezolūcijas par Sīrijas bruņoto konfliktu.

Vispirms Krievija uzlika veto Francijas un Spānijas izstrādātajam rezolūcijas projektam, kas paredzēja pārtraukt Krievijas un Sīrijas veikto nemiernieku kontrolē esošo Alepo bombardēšanu un noteikt militārās aviācijas lidojumu aizlieguma zonu virs Alepo. Šī bija jau piektā reize, kad Krievija uzliek veto DP rezolūcijai Sīrijas jautājumā.

Drīz pēc tam neizdevās pieņemt Krievijas iesniegto rezolūcijas projektu par ugunspārtraukšanu Alepo, jo par šo projektu nobalsoja tikai četras DP dalībvalstis, bet rezolūcijas pieņemšanai DP ir nepieciešamaa vismaz deviņas balsis. Turklāt pret Krievijas rezolūcijas projektu balsoja ASV, Francija un Lielbritānija, kurām ir veto tiesības.

Tikmēr Krievijas Valsts dome piektdien ratificēja vienošanos ar Damasku, kas paredz krievu militārā kontingenta izvietošanu Sīrijā “uz neierobežotu laiku”.

Bruņotajā konliktā Sīrijā kopš 2011.gada gājuši bojā vairāk nekā 300 000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. “Krievijas militāras un politiskās aprindas ir pieradušas blefot – mēs iesim uz priekšu tik ilgi, kamēr mūs neapturēs. Līdz šim lielākā Rietumu kļūda ir tāda, ka neviens pēdējo piecos gadu laikā ne Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, ne Krieviju Sīrijā un Ukrainā nav vēlējies īsti apturēt. Krievija uzskata to par vājumu un vienkārši soļo uz priekšu,” uzsvēra Pabriks.
  Šoreiz Pabriks ir sapratis un skaidri pateicis, bet palikusi otra daļa nepateikta – Krievijas prasība pēc Austrumeiropas un brīvas rīcības tajā. Piemērs Moldāvija – pilnīgs klusums; Gruzija – ES klusums ; Ukraina – ES kunkstēšana ar sīksancijām. Stingrāka ir US nostāja redzot ES sagraušanu ar organizētām bēgļu plūsmām. Tad arī tāpēc tā ES vadoņu noklausīšanās – lai neblēdas un pat uzzinot nav nekādu dižprotestu . Vel projekts par ES armiju – lai sagrautu NATO sistēmu ar savu negribēšanu savaldīt lāci.
  Eiropai ir aizmirsušies trīsdesmitie gadi, kad Vācijas un Krievijas ( toreiz PSRS ) savienība izraisīja II pasaules karu ar pašas sākuma klusēšanu un asarām vēlāk par pašas padarīto vai drīzāk nedarīto.
  — Kādā gudrā grāmatā ir aprakstīts gadījums, kad brīvībā izravusies tauta sēro par to , ka tur Ēģiptē arī vīnogas deva pie pātagām…sastopot sīklaicīgās grūtības tuksnesī… .

  • Krievi un ASV cionisti jau kopīgi gatavoja lielo slaktiņu, kad Hitlers vēl nemaz nebija pie varas. 1932. gadā, kad Vācijā vēl bija demokrātiska valdība, Rūzvelts Staļinam uzdāvināja pasaules labākā tanka paraugu un uzsāka Krievijas industrializāciju un līdz Imperiālistiskā WWII sākumam tur uzbūvēja vairākus tūkstošus kara rūpnīcu.

 2. tāda vāvuļošana jau sen ir smieklīga, pabrik. Tajā ASV valstiņā dzīvo 5 miljoni krievu un vēl 20 miljoni krievu pēcteču kaut vai no jauktās laulības, savukart pārējiem 294 miljoniem ir pilnīgi vienalga kas notiek ārpus viņa štata, grāfistes, komūnas, kvartāla, dzīvokļa, istabas ar datoru…
  Tātad atliek daži desmmiti tūkstoši volstrītas-pentagona bandas teroristeļu kurus tagad medī visā pasaulē un kuri piesmirdinot Austrumeiropas info telpu ar nepārtrauktu naida kurtināsanu un peisiņus purinot izkritušo gnīdu substrātu, cer mums, brālīgajai A-Eiropas tautu saimei ko padarīt:)) Ne, mīlīt, ne jau velti bariņš pentagopotas algotnīsu slēpjās Latvijā un par jumtu maksā lielu naudu, nesen biju shodkā, tur šitādu vējiņu. kas staigā brāļu starpā, dzirdēju.

Draugiem Facebook Twitter Google+