×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Pakistānas tiesa izdod orderi Mušarafa arestam

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Pakistānas tiesa ceturtdien izdevusi orderi bijušā Pakistānas prezidenta Perveza Mušarafa arestam, paziņojušas amatpersonas.

Pēc tiesas lēmuma noklausīšanās Mušarafs nekavējoties pameta tiesas namu un miesassargu pavadībā aizbrauca savā džipā.

Mušarafa dibinātās partijas “Visas Pakistānas Musulmaņu līga” preses pārstāvis paziņojis, ka eksprezidents nekavējoties pārsūdzēs šo lēmumu Augstākajā tiesā un gadījumā, ja tiesa atbalstīs zemākās instances lēmumu, varasiestādes, cerams, piemēros Mušarafam mājas arestu.

“Mušarafs ir mierīgs un pārliecināts. Mēs šodien vērsīsimies ar apelāciju Augstākajā tiesā. Ja tiesa noraidīs mūsu lūgumu, mēs pakļausimies likumam,” viņš piebilda.

Pēc četru gadu prombūtnes Mušarafs 24.martā atgriezās Pakistānā.

Dzimtenē eksprezidents apsūdzēts par bijušās premjerministres Benaziras Bhuto nogalināšanu 2007.gadā, kāda Beludžistānas nemiernieka nogalināšanu 2006.gadā, kā arī par tiesnešu atlaišanu laikā, kad viņš bija izsludinājis ārkārtas stāvokli.

Pēdējo nedēļu laikā Mušarafs centies panākt, ka tiek pagarināta viņa atbrīvošana pret galvojumu, bet nule kā tiesa lēmusi, ka viņš arestējams par tiesnešu atlaišanu 2007.gadā.

Mušarafa partijas preses pārstāvis iepriekš aģentūrai AFP norādīja, ka tiesas lēmums eksprezidenta atbalstītājus ir samulsinājis, jo pagājušajā nedēļā šī pati tiesa piekrita Mušarafa atbrīvošanai pret galvojumu.

Jau vēstīts, ka izskatīšanā Augstākajā tiesā ir nodots arī juristu iesniegums, kurā pieprasīts tiesāt Mušarafu par nodevību, un eksprezidentam liegts kandidēt parlamenta vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+