Sports
Hokejs

Paldies, Arvīd! Reķis liek punktu hokejista karjerai0


Arvīds Reķis 40 gadu vecumā nolēmis likt punktu hokejista karjerai.
Arvīds Reķis 40 gadu vecumā nolēmis likt punktu hokejista karjerai.
Foto: Juris Kalniņš

Pieredzējušais Latvijas hokeja aizsargs Arvīds Reķis nolēmis likt punktu hokejista karjerai, paziņojusi Vācijas komanda Augsburgas “Panther”, kurā 40 gadus vecais hokejists spēlēja desmit sezonas, tostarp arī piecas pēdējās.

Reķis noteikti bija viens no savas paaudzes spilgtākajiem aizsargiem. Augumā ne tas raženākais (1,82 metri), taču fiziski spēcīgs, gudrs un inteliģents, kluss un mierīgs ārpus laukuma.

Profesionālajā hokejā Reķis aizvadīja 19 sezonas, bet ceļu uz jūrmalnieks sāka Latvijā, pēc tam pārceļoties uz junioru hokeja līgu Kanādā.

“Hokejs bija visa mana dzīve. Aizvadīju brīnišķīgus laikus Ziemeļamerikā, Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) un Volfsburgā. Desmit gadus man bija iespēja spēlēt Augsburgā, kur es atradu jaunas mājas un hokejā piedzīvoju neaizmirstamus brīžus.

Vēlos pateikties kluba vadībai, komandas biedriem un labākajiem faniem DEL čempionātā. Man un manai ģimenei – sievai Franciskai, mūsu bērniem Lenartam Elijam un Almai šobrīd Augsburgā sākas jauna dzīve,” teica Reķis.

Latvijas izlasē viņš aizvadīja 120 spēles, kas ir 11.labākais rādītājs starp aizsargiem, gūstot astoņus vārtus un 13 reizes asistējot partneriem. Izlasē viņš debitēja 1997.gada augustā, 18 gadu vecumā, vēlāk pārstāvot valsti septiņos pasaules čempionātos, kā arī trijās olimpiskajās spēlēs – 2006.gadā Turīnā, 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos.

Valstsvienībā Reķis pēdējo reizi spēlēja 2017.gadā, olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Rīgā, bet pasaules čempionātā viņš pēdējo reizi spēlēja 2011.gadā.

Profesionāļa karjeru Reķis uzsāka Ziemeļamerikā, kur spēlēja Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) čempionātā, tika pie iespējas uzspēlēt arī Amerikas Hokeja līgā (AHL). Savukārt 2003.gadā viņš atgriezās Eiropā un pēc debijas izlasē pievienojās tieši Augsburgas klubam, kur pavadīja piecas sezonas, bet pēc tam viņš divus gadus spēlēja citā DEL vienībā Volfsburgas “Grizzly Addams”.

Pēc vairākām sezonām Vācijā aizsargs 2010.gadā pievienojās Latvijas komandai Rīgas “Dinamo”, kuru pārstāvēja četras sezonas. KHL kluba rindās Reķis aizvadīja 178 spēles, gūstot trīs vārtus un izdarot 14 rezultatīvas piespēles.

Saistītie raksti

Visbeidzot 2014.gadā Reķis atgriezās Augsburgā un šīs pilsētas komandā nospēlēja vēl piecas sezonas. Kopumā Vācijas Hokeja līgā (DEL) Reķis aizvadīja 576 spēles, kurās guva 47 vārtus un veica 108 rezultatīvas piespēles.

“Panther” klubs īpaši atvadīsies no Reķa kādā no nākamās DEL sezonas pirmajām mājas spēlēm. Cerams, ka veidu, kā pateikties ilggadējam izlases aizsardzības balstam atradīs arī Latvijas hokeja dzīves vadītāji.

LA.lv