Latvijā
Sabiedrība

Palielinājies ātruma kontroles maratonā pieķerto pārkāpēju skaits0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-LETA

Eiropas ceļu policijas tīkla rīkotajā ātruma kontroles maratonā šogad Latvijā palielinājies pieķerto pārkāpēju skaits, LTV “Rīta panorāmā” pastāstīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Pēc Krapša sniegtās informācijas, pērn policija šajā pasākumā konstatēja 430 pārkāpumus, bet šogad – 544. Policijas pārstāvis pieļāva, ka, iespējams, tas saistīts ar to, ka policijai ir vairāk netrafaretu automašīnu.

Vakar aģentūrai LETA Krapsis pastāstīja, ka Vidzemes reģionā ātruma kontroles maratona pārbaužu laikā kāds automašīnas pasažieris piedāvājis likumsargiem kukuli, tāpēc ticis aizturēts un sākts kriminālprocess.

Trešdien Vidzemes reģionā apturēta kāda automašīna, kura pie atļautajiem 70 kilometriem stundā braukusi ar 90 kilometru stundā lielu ātrumu. Lai automašīnas vadītājam netiktu noformēts protokols, pasažieris piedāvājis 2000 Krievijas rubļu (26 eiro) kukuli, pastāstīja Krapsis. Policija kukuļdevēju aizturēja un ir sākts kriminālprocess.

Tāpat pasākumā konstatēts kāds īpaši steidzīgs vadītājs, kurš uz Bauskas šosejas ar automašīnu “Audi” pie atļautajiem 90 kilometriem stundā braucis ar 155 kilometru stundā lielu ātrumu.

Jau ziņots, ka 24 stundas, sākot no trešdienas plkst.6, lielākā daļa Eiropas Savienības dalībvalstu, tostarp arī Latvijas ceļu policisti īpaši intensīvi kontrolēja atļautā braukšanas ātruma ievērošanu.

Pērn rīkotajā ātruma kontroles maratonā Latvijas konstatēts ievērojami mazāks skaits pārkāpēju nekā iepriekšējos ātruma kontroles maratonos – noķerti 430 ātrumpārkāpēji.

LA.lv