×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. marts, 2018
Drukāt

Pasaule skaitļos. Bīstamā pašaizsardzība (2)

MV6info_22_2

Kādiem nolūkiem jūs esat iegādājies šaujamieroci? (%)

Pašaizsardzībai: 67

Medībām: 38

Šaušanas sportam: 30

Kolekcijai: 13

Darba vajadzībām: 8

Avots: Pew Research Center

ASV sabiedrību satricinājis kārtējais slaktiņš skolā, kad ar šaujamieroci bruņojies jauneklis Valentīna dienā kādā Floridas vidusskolā nogalināja 17 cilvēkus. Izmeklētāji vēsta, ka mājās viņam bija pamatīgs šaujamieroču arsenāls. Pēc slaktiņa izskanējis aicinājums ierobežot šaujamieroču pieejamību, bet maz ticams, ka šādi ierobežojumi tiks ieviesti, jo liela daļa amerikāņu ir pārliecināti, ka tiesības glabāt un nēsāt šaujamieroci ir neaizskaramas. ASV uz katriem 100 cilvēkiem ir teju 90 šaujamieroču. Lielākā daļa amerikāņu apgalvo, ka šaujamieroci iegādājušies pašaizsardzībai.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Piekrītu šajā jautājumā tiem visădi citādi stulbajiem amerikosiem. Mums arī satversmē rakstīts kad tev ir tiesības aizsargāt savu dzīvību veselību un mantu….tai pat laikā atņemtas iespējas to izdarīt

    • Vai tad atņemta? Es gan biju domājis, ka tur viss ir kārtībā. Nedomāju, ka ieroču aizliegšana atrisinās problēmu ar tādiem idiotiem. Nav arī skaidrs, kāpēc neatradās neviens skolotājs kas celtu ieroci pretīm? Tā tad ne visi amerikāņi ir gatavi lietot ieroci vajadzības gadījumā. Iespējams, ka tur ir tā problēma.

Draugiem Facebook Twitter Google+